Nowy numer 24/2018 Archiwum

Sytuacja jest graniczna

- Apelujemy o oddawanie krwi w trudnym okresie wakacyjnym. Można będzie to zrobić w najbliższy weekend na radomskim lotnisku podczas Air Show – apeluje ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Ks. Kowalski informuje, że sytuacja na dzień dzisiejszy jest graniczna – krwi jeszcze nie brakuje, ale jest jej mało. – Tego leku nie da się niczym zastąpić, dlatego nie bądźmy obojętni – apeluje. Krew można oddawać w specjalnych ambulansach lub w siedzibach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zbiórka będzie prowadzona również w radomskich parafiach. Najbliższa odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej (os. Kaptur).

Wciąż można zapisywać się do programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020, w ramach którego Caritas organizuje dystrybucję żywności dla potrzebujących. Kto może skorzystać z takiej pomocy? – Przede wszystkim osoby biedne: rodziny wielodzietne, w których nie ma warunków, by zapewnić byt sobie i dzieciom. Rodziny z dysfunkcjami, problemami alkoholowymi czy takie, gdzie ojciec i matka nie pracują – mówi ks. Damian Drabikowski, nowy wicedyrektor radomskiej Caritas.

Do tej pory wydano 29 ton żywności. Osoby kwalifikowane są tylko przez MOPS i GOPS.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma