Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na Air Show i po Radomiu... rowerem

Dwa dni przed Air Show 2015 w Radomiu wystartował pilotażowy projekt "Rower dla Radomia".

Rowery stoją na pl. Jagiellońskim koło Galerii Słonecznej, na ul. Traugutta, w sąsiedztwie dworca kolejowego, i - podczas pokazów Air Show - w pobliżu wejścia na lotnisko. Żeby z nich skorzystać, wystarczy wejść na stronę internetową: rowerdlaradomia.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Pierwsze 15 minut jest darmowe. Czas od 16. do 60. minuty kosztuje 1 zł. Za 2-godziną przejażdżkę koszt wynosi 2 zł, do 3 godzin - 3 zł. Każda kolejna godzina kosztuje 4 zł. 

- "Rower dla Radomia" to pilotażowy program, dzięki któremu mieszkańcy miasta po raz pierwszy wypróbują publiczne jednoślady. Mamy nadzieję, że szybko przekonają się, dlaczego ta forma zdrowej, ekologicznej i taniej komunikacji cieszy się w Polsce tak dużą popularnością. Równocześnie z uruchomieniem testowego systemu prowadzone będą konsultacje społeczne dotyczące kształtu sieci wypożyczali w przyszłości. Zapraszamy do udziału - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, firmy obsługującej program, a zarazem operatora sieci wypożyczalni w 11 polskich miastach (m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie).

O projekcie "Rower dla Radomia" opowiadają (od lewej): Konrad Frysztak, Radosław Witkowski, Tomasz Wojtkiewicz i Rafał Rajkowski   O projekcie "Rower dla Radomia" opowiadają (od lewej): Konrad Frysztak, Radosław Witkowski, Tomasz Wojtkiewicz i Rafał Rajkowski
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
- Dziś podpiszę zarządzenie, które rozpocznie konsultacje społeczne na temat roweru miejskiego dla radomian. Chcemy, aby do połowy września mieszkańcy wypowiedzieli się, gdzie powinny być zlokalizowane stacje, czy są zainteresowani tą ideą i czego oczekują od tej inicjatywy. Uważam, że w 2016 r., kiedy dopracujemy system, który będzie odpowiadał oczekiwaniom mieszkańców Radomia, jesteśmy w stanie wprowadzić rower miejski - mówił prezydent Radosław Witkowski.

Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia, zachęcał mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach: - Poprzez profil facebookowy prezydenta Witkowskiego, poprzez mój profil i fanpage Rower dla Radomia, bardzo proszę, aby mieszkańcy Radomia  wypowiedzieli się, gdzie powinniśmy po Air Show przenieść trzecią stację. Przeliczymy dokładnie głosy i postaramy się przenieść trzecią stację roweru miejskiego najbliżej wskazanego miejsca - mówił.

W związku z inauguracją operator wypożyczalni przygotował akcję informacyjną. Do niedzielnego wieczora przy radomskich stacjach od 8.00 do 18.00 można spotkać informatorów Nextbike Polska, którzy odpowiadają na pytania dotyczące rowerów, jak również pomagają przy rejestracji czy wypożyczeniach i zwrotach jednośladów. Razem ze startem systemu zostaje uruchomione całodobowe Biuro Obsługi Klienta. W przypadku pytań lub wątpliwości wystarczy zadzwonić pod numer +48 22 123 06 33 lub napisać na adres mejlowy: bok@rowerdlaradomia.pl.

Do niedzieli przy stacjach rowerowych od 8.00 do 18.00 można spotkać informatorów Nextbike Polska   Do niedzieli przy stacjach rowerowych od 8.00 do 18.00 można spotkać informatorów Nextbike Polska
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama