Nowy numer 2/2021 Archiwum

Samorządowcy weszli do akcji

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości z Radomia i regionu przygotowali 20 wyprawek szkolnych i przekazali je diecezjalnej Caritas, włączając się w akcję "Tornister pełen uśmiechów".

Poinformował o tym Marek Suski, odnosząc się jednocześnie do sytuacji materialnej wielu rodzin: - W Polsce jest kilkaset tysięcy rodzin, których nie stać na wyprawkę. Cena pełnego kompletu to nawet 1500 zł. Wielu rodzin nie stać na taki wydatek. Program rządowego wsparcia kuleje, coraz mniej osób z niego korzysta. Także wprowadzenie do szkół darmowego podręcznika to klęska rządu, był to zabieg czysto PR-owski, póki co na razie darmowych podręczników do I klasy nie ma we wszystkich szkołach, a już jest on krytykowany, bo jest złej jakości, ma wiele błędów. Miał być tablet dla każdego ucznia, a nie ma nawet pendrive’a - podkreślił. Poseł potwierdził też zapewnienia jego partii, że chcą zapewnić 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko.

Wśród radomskich samorządowców fundujących wyprawki są m.in.: Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak, Dariusz Wójcik, Jakub Kowalski i Jerzy Pacholec, a z regionu - Agnieszka Górska, Marian Niemirski i Karol Gut.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama