Nowy numer 28/2018 Archiwum

Samorządowcy weszli do akcji

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości z Radomia i regionu przygotowali 20 wyprawek szkolnych i przekazali je diecezjalnej Caritas, włączając się w akcję "Tornister pełen uśmiechów".

Poinformował o tym Marek Suski, odnosząc się jednocześnie do sytuacji materialnej wielu rodzin: - W Polsce jest kilkaset tysięcy rodzin, których nie stać na wyprawkę. Cena pełnego kompletu to nawet 1500 zł. Wielu rodzin nie stać na taki wydatek. Program rządowego wsparcia kuleje, coraz mniej osób z niego korzysta. Także wprowadzenie do szkół darmowego podręcznika to klęska rządu, był to zabieg czysto PR-owski, póki co na razie darmowych podręczników do I klasy nie ma we wszystkich szkołach, a już jest on krytykowany, bo jest złej jakości, ma wiele błędów. Miał być tablet dla każdego ucznia, a nie ma nawet pendrive’a - podkreślił. Poseł potwierdził też zapewnienia jego partii, że chcą zapewnić 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko.

Wśród radomskich samorządowców fundujących wyprawki są m.in.: Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak, Dariusz Wójcik, Jakub Kowalski i Jerzy Pacholec, a z regionu - Agnieszka Górska, Marian Niemirski i Karol Gut.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma