Nowy numer 3/2021 Archiwum

Symboliczna złotówka dla młodych

W parafii św. Brata Alberta w Radomiu ruszyła akcja "1 zł na ŚDM". Polega ona na wsparciu młodych z parafii symboliczną złotówką, by mogli w przyszłym roku wziąć udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

- Każdego dnia w naszej świątyni będzie puszka, do której wierni będą mogli wrzucić złotówkę. Natomiast w każdą niedzielę młodzież sama będzie kwestować na wyjazd do Krakowa. Młodzi będą także rozdawać pamiątkowe wlepki. Do ŚDM pozostało trochę ponad 300 dni. Jeśli codziennie ktoś wrzuci tę symboliczną kwotę, to uszczęśliwi jedną osobę z naszej parafii. Wierzymy jednak, że życzliwość będzie większa. Dzięki temu wesprzemy o wiele więcej osób, które pragną wyjechać na ŚDM. Nasza młodzież nie liczy tylko na ofiarność ludzi. Sami obiecują, że dzięki akcji "1 zł na ŚDM” zaczną systematycznie odkładać pieniądze - mówi wikariusz ks. Daniel Glibowski. - Zachęcamy inne parafie do tej akcji, by w ten sposób zdobywać pieniądze dla młodzieży, która pragnie pogłębiać swoją wiarę. W końcu młodzież jest przyszłością naszego narodu.

Większość młodych parafian, którzy wybierają się na spotkanie z papieżem Franciszkiem, należy do Ruchu Światło-Życie. Chcieliby też wziąć udział w rekolekcjach wakacyjnych.

- Prosimy o otwarte serca i czystą miłość, której pragnieniem jest bezinteresowna pomoc młodym ludziom pragnącym rozwijać się na wzór Chrystusa. Zdajemy sobie sprawę, że w wakacje większość z nas będzie chciała przeżyć kolejny stopień formacji oazowej. Dla niektórych rodzin pogodzenie wyjazdu na ŚDM i rekolekcje wakacyjne jest nie do przeskoczenia. Wspólnymi siłami możemy pokonać tę barierę finansową. Co więcej, ujrzeć szczęście i radość młodych ludzi z możliwości przeżycia pięknych chwil z Bogiem. Dziękujemy każdej osobie, która wesprze nas symboliczną złotówką - mówi Izabela Kaczor, pomysłodawczyni akcji, która odpowiada za wolontariat w parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama