GN 48/2020 Archiwum

Wkręć się w Światowe Dni Młodzieży

V Radomski Apel Młodych już 19 września. Spotkanie odbędzie się na rynku Miasta Kazimierzowskiego. Dzień wcześniej w parku Kościuszki będzie Młody Wieczór Filmowy.

- W tym roku apel odbywa się pod hasłem: "Światowe Dni Młodzieży - wkręć się". Jest szczególny, ponieważ to będzie bezpośrednie przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Zaprosiliśmy gości z zagranicy, którzy chcą nam podziękować za to, że ich przyjmiemy i pobyć z nami w tym ważnym dla nas dniu - wyjaśnia ks. Mariusz Wilk, diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM.

Przed Apelem Młodych, o 16.30, odbędą się równolegle trzy spotkania: na scenie ustawionej na rynku Miasta Kazimierzowskiego wystąpią Bęsiu i Dj Yonas (RYMcerze). Spotkanie ma charakter ewangelizacyjny; oprócz piosenek w stylu rap, będą również świadectwa członków zespołu. W kościele św. Jana będzie spotkanie z o. Leonem Knabitem, znanym i cenionym benedyktynem, autorem wielu książek, a na dziedzińcu Kurii Diecezji Radomskiej spotkają się wolontariusze Światowych Dni Młodzieży.

Apel rozpocznie się moderowaną zabawą przed sceną o 17.45. Od 18.00 rozpocznie się "Nieziemskie granie", któremu będzie przewodził zespół "Młodzi z Winkiem" pod batutą ks. Bartłomieja Winka. Na scenie wystąpi też zespół "Full Power Spirit" z Olgą Szomańską. Wokół kościoła św. Jana i w samej świątyni zaaranżowana zostanie strefa modlitwy i pojednania - miejsce na spowiedź, rozmowę z kapłanami i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Organizatorzy proszą o zabranie flag różnych krajów oraz flag z symbolami Światowych Dni Młodzieży i rejestrowanie przybyłych grup w recepcji przy ul. Rwańskiej.

A taki był ubiegłoroczny apel - zobacz TUTAJ.

Młody Wieczór Filmowy odbędzie się 18 września o godz. 20 w Restauracji "Parkowa". - Głównym punktem będzie pokaz filmu "Home Run - Powrót do domu", który młodzież wybrała w facebookowym głosowaniu. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wygrania podwójnego zaproszenia na kolację w restauracji, która jest gospodarzem wydarzenia. Piątkowe spotkanie poprowadzą raperzy z zespołu "Full Power Spirit", którzy mieli już okazję występować na Światowych Dniach Młodzieży w Niemczech, a teraz goszczą w Radomiu - mówi Weronika Krupa z sekcji medialnej i promocji ŚDM.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Wystarczy przynieść ze sobą jedynie ciepłe bluzy lub koce, bo pokaz odbędzie się w plenerze. Krzesła, ławki i leżaki będą już czekały na uczestników imprezy.

Organizatorzy spotkania zapewniają również poczęstunek. Razem z Restauracją "Parkowa" przygotują ciepłą herbatę i słodką bułkę dla każdego widza.

- Zapraszamy też dlatego, że wspólnie w niebanalny i ciekawy sposób świętować będziemy wspomnienie św. Stanisława Kostki, polskiego patrona dzieci i młodzieży. Będzie to też ostatni wieczór przygotowań do sobotniego Apelu Młodych, który kilkanaście godzin później wstrząśnie Radomiem – zachęca do udziału w imprezie W. Krupa.

Wkręć się w Światowe Dni Młodzieży  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama