Nowy numer 48/2020 Archiwum

Piłkarze Radomiaka mają kapelana

Od tego sezonu Radomiak ma swojego kapelana. Został nim ks. kan. Radosław Walerowicz, dyrektor Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego "Emaus " w Turnie koło Białobrzegów.

Ks. Walerowicz od tego sezonu chodzi na wszystkie mecze Radomiaka, które rozgrywane są w Radomiu. Drużynie oficjalnie przedstawił kapelana prezes Sławomir Stempniewski. - Kiedyś podobną funkcję pełniłem w II-ligowej Ceramice Opoczno, a przez wiele lat byłem kapelanem Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Teraz z prośbą o pełnienie takiej funkcji zwróciły się do mnie nowe władze Radomiaka i zdecydowałem się ją objąć - powiedział ks. Walerowicz.

Nowy kapelan z zawodnikami spotkał się 17 września w Ośrodku "Emaus". Każdy z nich otrzymał numer telefonu ks. Walerowicza z zapewnieniem, że mogą do niego zawsze dzwonić, kiedy potrzebują wsparcia czy rady. Podopieczni trenera Magnuszewskiego, korzystając z gościnności ks. Walerowicza, w ramach zajęć integracyjnych, zaliczyli spływ kajakowy.

Ks. Radosław Walerowicz urodził się 3 maja 1969 r. w Radomiu, pochodzi ze Skaryszewa.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 r. w katedrze radomskiej. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Pracę duszpasterską pełnił w parafiach: św. Piotra w Radomiu, Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie i Chrystusa Króla w Radomiu. Od początku posługi duszpasterskiej zaangażowany jest w działalność społeczną i sportową. Organizator wielu akcji, inicjatyw społecznych i koncertów charytatywnych.

Współpracował z Redakcją Katolicką TVP - program "Ziarno", przygotowując i prowadząc w nim rozmowy ze znanymi sportowcami, zachęcające dzieci do uprawiania sportu.

Od 2002 do 2009 r. pełnił funkcję dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej i prezesa Związku Stowarzyszeń - Radomski Bank Żywności.  

Od 2007 r. jest dyrektorem Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego "Emaus" w Turnie koło Białobrzegów.

W 2009 r. otrzymał nominację na stanowisko dyrektora administracyjnego Caritas Polska w Warszawie. Za swoją działalność otrzymał szereg odznaczeń i wyróżnień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama