Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dziwne milczenie mediów

Chcę wierzyć, że przeoczenie i pominięcie wzięło się z faktu, że to był sobotni wieczór, gdy po tygodniu wytężonej pracy dziennikarze nie mają sił, by wybrać się na jeszcze jedno medialne wydarzenie.

Gorzej by było, gdyby był to świadomy wybór i odgórna decyzja. Sprawa dotyczy Apelu Młodych, w którym wzięło udział ponad 7 tys. osób. Od soboty minęło już sporo czasu, a w wielu radomskich mediach cisza i chyba się to nie zmieni.

Pewien czas temu przez Opoczno (to miasto w naszej diecezji) przeszła Droga Krzyżowa. Wzięło w niej udział wielu młodych. I nic by nie było w tym wyjątkowego, gdyby nie drobny incydent - na obrzeżach marszu jakiś pijany młodzieniec wszczął burdę. Nazajutrz ukazał się medialny przekaz pod znamiennym tytułem: "Chrześcijańskie mordobicie". Nic dodać, nic ująć.

Podczas radomskiego Apelu Młodych nikt nikogo nie pobił i nie wydarzyło się nic, co nadawałoby się do sensacyjnej depeszy w stylu "katolickie zamieszki". Bolesny brak tematu. Ale 7 tys. ludzi na rynku, mniejsza o to, co tam robią, to jednak jest jakiś medialny temat, który powinien rodzić pytania: "Co tam się działo?", "Kto zrobił ten raban?", "Czego chcieli?", "Skąd tam taki tłum, gdy na co dzień nic tam się nie dzieje?".

Dziwne to medialne milczenie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma