Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - Cultura Porta Fidei (kultura bramą wiary) rozpoczął się Mszą św. w radomskim kościele pw. MB Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył bp Piotr Turzyński.
Pierwszym gościem Tygodnia był Jan Pietrzak, którego występ oklaskiwano na stojąco. Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu tradycyjnie zaprosiła na kiermasz książki katolickiej. Można było tu kupić między innymi publikacje Grzegorza Górnego, reportera, eseisty, producenta filmowego i telewizyjnego, z którym spotkanie odbyło się również w bibliotece.
Gość opowiadał między innymi o swoim spotkaniu z żydem, który przez kilkanaście lat badał Całun Turyński. W związku z Rokiem Życia Konsekrowanego organizatorzy TKCh chcieli pokazać zaangażowanie osób duchownych w kulturę. Stąd wśród zaproszonych gości była m.in. s. dr hab. Agata Mirek ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, autorka książki „Trudne lata. Wielkie dni. Zakony żeńskie w PRL”. Spotkanie z siostra odbyło się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.
– Jestem tylko głosem tych sióstr, które tworzyły tę historię. Zajmując się badaniami, przybliżam ich historię – mówiła siostra. Apogeum represyjnej polityki władz PRL wobec Kościoła katolickiego nastąpiło w 1953 r. Po serii pokazowych procesów i internowaniu prymasa Wyszyńskiego władze partyjno-państwowe podjęły decyzję o wysiedleniu z Ziem Zachodnich ponad 1000 zakonnic. Umieszczono je w obozach pracy. Później były kolejne wysiedlenia i kolejne obozy pracy. Ta mało znana, ale jakże tragiczna historia sióstr przedstawiona była również na planszach wystawy towarzyszącej spotkaniu z s. A. Mirek. W czasie spotkania wystąpili uczniowie z ZSM.
Z kolei siostry s. Urszula Sępkowska ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN i Natanaela Błażejczyk ze Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo CSSF – absolwentki ASP w Warszawie – zaprezentowały swoje prace plastyczne. Zadaniem wystawy zatytułowanej „W obliczu tajemnicy” było ukazanie sfery sacrum poprzez rzeźbę i grafikę. Te wręcz genialne dzieła można było zobaczyć w holu Zespołu Szkół Muzycznych.
S. Natanaela mieszka w Warszawie, w 2006 r. podjęła pracę w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, prowadzi zajęcia w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. S. Urszula mieszka w Łomży i pracuje dydaktycznie w pracowni rzeźby Liceum Plastycznego.
W kościele pw. MB Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej zainstalowano wystawę ikon pisanych przez członków Warsztatów Droga Ikony „Wierzę w Syna Bożego”. Wśród nich były i te, które piszą osoby z radomskiej grupy. Słowo o ikonach powiedział ks. Grzegorz Tęcza.