Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - Cultura Porta Fidei (kultura bramą wiary) rozpoczął się Mszą św. w radomskim kościele pw. MB Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył bp Piotr Turzyński.
W Oratorium Św. Filipa Neri przy kościele pw. MB Królowej Świata zawisły tkaniny dwuosnowowe nieżyjącej już s. Dominiki Bujnowskiej. O jej twórczości opowiadał Zbigniew Skuza z Muzeum Wsi Radomskiej.
Obecne na tej wystawie siostry opowiadały o życiu s. Dominiki, która zapisała się w pamięci tych, którzy się z nią spotkali, jako święta osoba.
S. Elżbieta Uziębło przez cztery lata mieszkała z s. Dominiką w Wegrowie. Była wtedy katechetką. – Uważam, że była człowiekiem świętym. Była bardzo pracowita, zdolna, a przy tym pokorna, inteligentna, bardzo grzeczna, pobożna. Co najpiękniejsze, najlepsze, w tej siostrze było. Ona była wzorem siostry i człowieka pod każdym względem Była zawsze na wspólnych modlitwach, posiłkach, rekreacji, a potem biegła do swojego warsztatu i pracowała. Kochała pracę, była niezmordowana. Nie marnowała żadnej minutki. Wielcy ludzie tacy są – prości i pokorni – wspomina. Jak podkreślały siostry, s. Dominika miała pasję i głowę pełną pomysłów. Zawsze Bogu dziękowała za swój talent. Kiedy wyjeżdżała na wystawy, to jej prace zawsze budziły zachwyt, ale gdy okazywało się, że jest siostra zakonną, to wtedy najwyżej dostawała wyróżnienie.
Wystawa fotografii „Terra Sancta. Ludzie”, w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego 13, zgromadziła nie tylko fanów tego rodzaju sztuki. Autorzy zdjęć to ks. płk Leonard Sadowski i Jerzy Kutkowski. - To przepiękne i fantastyczne zdjęcia, które przenoszą nas w inny świat. Większość z nas nie będzie mogła dotknąć tej rzeczywistości - powiedziała Anna Skubisz-Szymanowska – mówiła Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, otwierając wystawę. Wśród gości był ks. Józef Kloch były rzecznik prasowy KEP i ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz radomskiej kurii.
Na wiele wydarzeń tego tygodnia złożyła się też wystawa ikon, projekcje filmów, spektakle teatralne, spotkanie z Marią Emanuel Dziemian z Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski w kościele pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus (Borki).
Również w Oratorium św. Filipa Neri wystąpił zespół klerycki z radomskiego WSD „Jak Najbardziej”. Wyśpiewali utwory związane z osobą Jana Pawła II. Klerykom udało się rozśpiewać publiczność.
Ostatnim akcentem TKCh była w niedzielę wieczorem, Msza św. w radomskiej katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik. Obecni wysłuchali liturgicznego wykonania „Mszy Nelsońskiej” Józefa Haydna w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego.
Organizatorzy TKCh to: Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Radomskiej, Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum.