Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Goście, goście... promocja i szanse

Do radomskiego seminarium przyjechało niemal 200 proboszczów. Za kilka miesięcy nasze parafie będą gościć młodych z całego świata.

Te odwiedziny z pewnością wpiszą się w dzieje każdej parafii, która weźmie udział w przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży. I dlatego to spotkanie trzeba solidnie przygotować i skoordynować. Nie dziwi więc, że bp Henryk Tomasik zaprosił do radomskiego seminarium wszystkich proboszczów parafii naszej diecezji, zachęcając ich do zaangażowania w przyjęcie młodych pielgrzymów.

Geograficznie nie jesteśmy rejonem tak bardzo ekscytującym, jak tereny nad polskim morzem czy w wysokich górach. Ale mamy to coś, co nas wyróżnia. Od nas jest 100 km do Warszawy, 120 km od Częstochowy i 200 km od Krakowa. Stanowimy swoiste centrum, skąd jest blisko do najważniejszych miejsc, które zechcą odwiedzić młodzi biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Proboszczowie i parafie zaangażują się w przyjęcie młodych. Ale oni sami to zbyt mało. Za nimi powinni podążyć samorządowcy, którzy mają szansę na promocję swych regionów.

Światowe Dni Młodzieży kojarzą się wielu z nich jako impreza ściśle kościelna, a przecież mamy ponoć budować świeckie państwo. Można - w imię owego świeckiego państwa - to spotkanie pominąć. Ale co mamy w to miejsce? Szansa jest duża. Może warto z niej skorzystać.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma