Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dla kogo Viventi Caritate?

W najbliższą niedzielę 18 października już po raz 11. wręczona zostanie nagroda Viventi Caritate (Żyjącemu miłością). Nastąpi to bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18 w katedrze radomskiej w 14. rocznicę tragicznej śmierci bp. Jana Chrapka.

Nagrodę przyznaje kapituła Funduszu im. bp. Jana Chrapka w uznaniu zasług na polu działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej - wynikających z realizacji ewangelicznego wezwania do miłowania czynem.

W tym roku nominowani są:

1. Emanuel Bączkowski - wirtuoz organów, organista kościoła środowisk twórczych w Warszawie, wykładowca w radomskim WSD, inicjator papieskich koncertów odbywających się w naszej diecezji.

2. Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" - prowadzi Zespół Szkół Podstawowych Specjalnych w Radomiu. Wspomaga rehabilitację dzieci i młodzieży. Bierze udział w imprezach kulturalnych i organizuje akcje, np. "Życiodajny Krwiobieg".

3. Marek Mieńkowski - poprzez Fundację Pomocy Poszkodowanym Lotnikom wspomaga potrzebujących lotników i ich rodziny, jest m.in. wykładowcą na Uniwersytecie III Wieku, twórcą festiwali muzycznych, organizuje darmowe zabawy taneczne dla seniorów.

4. Ryszard Polak - społecznik oddany kombatantom Okręgu Radomskiego Światowego Związku Żołnierzy AK, troszczy się o miejsca pamięci narodowej. Angażuje się w organizacje Marszów dla Życia i prace Akcji Katolickiej. Jest też honorowym dawcą krwi.

Mszy św. 18 października o 18.00 w katedrze w intencji bp. Chrapka przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. - Ofiary złożone podczas Eucharystii przeznaczone zostaną na wsparcie przygotowań młodzieży naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży. Mając w pamięci duszpasterskie inicjatywy bp.  Chrapka dotyczące młodzieży, chcemy - jako fundusz jego imienia - w duchu jego troski włączyć się w ten czas przygotowań, które wiążą się również z nakładami finansowymi. Zapraszamy wszystkich na Mszę św., na wspomnienie tragicznie zmarłego przed 14 laty pasterza naszej diecezji - mówi Zbigniew Miazga z Funduszu im. bp. Jana Chrapka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma