Nowy numer 28/2018 Archiwum

Aukcja podczas jubileuszu

Aukcję charytatywną prac artystów plastyków związanych z Radomiem na rzecz dwójki chorych dzieci potrzebujących wsparcia zorganizowano z okazji jubileuszu 45 lat pracy twórczej i 65. urodzin artysty plastyka Jerzego Bogdana Kutkowskiego.

Takiego jubileuszu jeszcze w Radomiu nie było. A chodzi o podsumowanie 45 lat pracy twórczej artysty plastyka Jerzego Bogdana Kutkowskiego, które zbiegły się z 65. urodzinami twórcy.

Na pomysł zorganizowania jubileuszu połączonego z aukcją charytatywną - na tym polega niezwykłość tego wydarzenia - wpadł syn państwa Kutkowskich Jan. Poprosił radomskich artystów o podarowanie swoich prac, które będą wystawione na aukcji.

Udało się zebrać niemal 40 dzieł. Wśród nich była również praca córki państwa Kutkowskich Teresy Weroniki.

Ustalono, że pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie dla dwóch podopiecznych Caritas Diecezji Radomskiej - 2-letniego Kubusia i 8-letniego Maksymiliana.

Aukcja, którą poprzedził koncert Zespołu Humi Accordions Band z solistami - Joanną Barańską i Bartoszem Kołsutem, odbywała się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Spotkanie prowadziła Beata Drozdowska, dyrektor radomskiej „Łaźni”.

Były życzenia dla jubilata i niespodzianka. J. Kutkowski został uhonorowany Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za działalność artystyczną i pedagogiczną oraz za całokształt działalności dla województwa mazowieckiego. Medal, w imieniu marszałka województwa Adama Struzika, przekazał jubilatowi Leszek Ruszczyk.

W czasie aukcji udało się zebrać 12 tys. zł. W organizację tego jubileuszowego wydarzenia włączyły się Środowisko „Inicjatywa”, Caritas Diecezji Radomskiej i Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu.

  Pamiątkowy Medal „Pro Masovia” w imieniu marszałka województwa Adama Struzika, przekazał jubilatowi Leszek Ruszczyk (z lewej)
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Jerzy Bogdan Kutkowski urodził się 19 maja 1950 r. w Radomiu. Ukończył Studium Reklamy w Warszawie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny) na Wydziale Sztuki. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę wydawniczą i fotografię.

W latach 1968-1989 pracował jako dekorator witryn sklepowych, projektant i realizator reklamy wizualnej. W roku 1990 był współorganizatorem Liceum Sztuk Plastycznych oraz Studium Reklamy w Radomiu. W tych szkołach pracował jako nauczyciel fotografii.

Organizował szkolne plenery i wyprawy zagraniczne. W roku szkolnym 1998/1999 był pełnomocnikiem Zarządu Miasta ds. zorganizowania Zespołu Szkół Plastycznych, a potem jego wicedyrektorem.

Jerzy Bogdan Kutkowski może się pochwalić znaczącym dorobkiem artystycznym: ma na swoim koncie około 50 wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 140 wystawach zbiorowych w kraju oraz w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Francji, na Węgrzech, Łotwie i Ukrainie. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. J.B. Kutkowski współpracuje z czasopismami lokalnymi i ogólnopolskimi. Ma w swoim dorobku wiele artykułów i jest współautorem książek i albumów. Opracował edytorsko kilkadziesiąt książek i katalogów wystaw. Wielokrotnie był nagradzany i odznaczany, m.in. przez Ministerstwo Kultury, prezydenta Radomia, władze samorządowe, państwowe oraz jury konkursów.

  Aukcja charytatywna trwa. Właśnie „idzie pod młotek” kolejna praca. Z lewej Beata Drozdowska
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma