Nowy numer 24/2018 Archiwum

Owoc pasji

Nagroda „Viventi Caritate” za 2015 rok dla Stowarzyszenia „Budujemy Przystań”.

Uroczystość wręczenia nagrody rozpoczęła się Mszą św., której w 14. rocznicę śmierci bp. Chrapka przewodniczył bp Henryk Tomasik. Zanim po Eucharystii ogłoszono laureata nagrody, Zbigniew Miazga z Funduszu im bp. J. Chrapka – jeden z pomysłodawców ustanowienia nagrody – przypomniał jej sens. – Poprzez tę nagrodę chcemy nie tylko pamiętać bp. Jana, ale dostrzec i postawić za wzór tych ludzi czy instytucje, które podejmują czynne, systematyczne, czasem heroiczne wysiłki, by przestrzeń życia wypełnić dobrem, dla których pasja, akt woli, by pójść do innych i oddać im się, jest najistotniejszym sensem życia – mówił.

Laureatem nagrody „Viventi Caritate 2015” zostało Stowarzyszenie „Budujemy Przystań”. Prowadzi ono Zespół Szkół Podstawowych Specjalnych w Radomiu, powstałych jako owoc pasji pedagogów specjalnych przy zaangażowaniu wolontariuszy, życzliwości firm i ludzi dobrej woli. Stowarzyszenie wspomaga rehabilitacyjnie dzieci i młodzież niepełnosprawną ruchowo i intelektualnie, bierze cyklicznie udział w Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych, w konkursach „Lodołamacze”, „Fotosprawni”, organizuje akcje o zasięgu lokalnym, np. Życiodajny Krwiobieg.

– Brak mi słów. Jest to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Myślę, że to impuls do dalszej pracy, ale też znak, że jesteśmy na dobrej drodze. Chcemy zmieniać świat na lepszy. Będziemy robić wszystko, żeby było lepiej. Dziękujemy całej masie osób ze stowarzyszenia, instytucjom, osobom spoza stowarzyszenia, dzięki którym tak naprawdę istniejemy, które nas wspierają – powiedział Krzysztof Łyżwiński, prezes stowarzyszenia.

Uroczystości w katedrze zakończyły się koncertem w wykonaniu studenckiego zespołu El Brzeszczoteros i modlitwą przy grobie bp. Jana.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma