Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dzienny Dom Pobytu "Senior-Wigor" otwarty

- Bardzo się cieszę, że seniorzy Ziemi Radomskiej będą mogli tu spędzać czas. Będziecie tu mieć opiekę, otrzymacie też ciepły posiłek, ale będzie też cała oferta kulturalno-edukacyjna. Radom ma szczególne miejsce w moim sercu, to tu zaczęłam swoją drogę polityczną - mówiła premier Ewa Kopacz, otwierając placówkę, która mieści się w centrum miasta przy ul. Rwańskiej 7.

To pierwsza tego typu placówka w województwie mazowieckim. Seniorzy będą mogli skorzystać tu z całej gamy ofert, jak: taniec, gimnastyka, warsztaty krawieckie, ogrodnicze czy kulinarne.

- Czekamy na seniorów, którzy do nas przyjdą. To oni powiedzą, czego chcą i zgodnie z ich oczekiwaniami będziemy wprowadzać nowe zajęcia - zapewnia Grażyna Jakubczyk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej Rodziny Ziętalów i pełnomocnik prezydenta do tworzenia placówki „Senior-Wigor”.

- Radom dziś dołącza do grona miast, gdzie zaczyna funkcjonować Dzienny Dom Pobytu "Senior-Wigor". Wielokrotnie deklarowaliśmy, że polityka senioralna będzie naszym sztandarowym działaniem. Mając wsparcie pani premier możemy powiedzieć, że nam się to udaje. Rozpoczynamy dobrą drogę jeżeli chodzi o politykę senioralną - mówił prezydent Radosław Witkowski.

- Radom ma szczególne miejsce w moim sercu. Dzisiaj przyjechałam tutaj, aby otworzyć pierwszy na Mazowszu Dzienny Dom Pobytu "Senior-Wigor". Dom, który jeszcze kilka miesięcy temu był tylko wizją, dziś staje się faktem. Organizatorzy domu bardzo szybciutko potrafili przekuć tę wizję z papieru w czyn. Bo tacy jesteśmy, inni gadają - my robimy - powiedziała E. Kopacz. Premier zapowiedziała, że do końca roku powstanie 100 podobnych placówek w całym kraju oraz obiecała, że o seniorach będzie pamiętać nie tylko w kampanii wyborczej.

Seniorzy, którzy chcą przychodzić do Domu Dziennego Pobytu "Senior Wigor", powinni wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy i deklarację uczestnictwa. Można je otrzymać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Limanowskiego 134, w Rejonach Pracy Socjalnej i w Dziennym Domu Pobytu "Senior-Wigor". Można też pobrać go ze strony internetowej Urzędu Miejskiego. Wysokość opłaty za pobyt w placówce będzie uzależniona od sytuacji materialnej danej osoby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma