Nowy numer 20/2022 Archiwum

Modlitewne wsparcie dla misji

W tym roku Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej przypadł 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Już po raz 4. obchodzony jest w czwartek w Tygodniu Misyjnym.

Jak wyjaśnia ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Żywego Różańca i kustosz sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole, Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej nie przypadkiem obchodzony jest w Tygodniu Misyjnym. - Nie możemy zapomnieć o tym, że Żywy Różaniec, według zamysłu sł. Bożej Pauliny Jaricot, ma być duchowym i materialnym wsparciem dla dzieła misyjnego Kościoła - wyjaśnia.

- Zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca Diecezji Radomskiej do udziału w IV Ogólnopolskim Dniu Modlitwy Różańcowej. Zgromadźmy się w swoich parafialnych kościołach na nabożeństwie różańcowym i w duchowej łączności trwajmy na adoracji i modlitwie różańcowej, dziękując za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc o beatyfikację sł. Bożej Pauliny Jaricot - mówi moderator.

Osoby, którym siły i zdrowie nie pozwolą być w kościele, ks. Mucha prosi, by włączyły się do modlitwy w domu czy na szpitalnym łóżku. - Tego dnia bądźmy razem zjednoczeni na modlitwie ze wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w całej Polsce. To nasze dziękczynienie składam w ręce Królowej Różańca Świętego, „która prowadzi nas do Chrystusa, żywego centrum naszej wiary”.

Modlitwa o beatyfikację sł. Bożej Pauliny Jaricot:

Panie Jezu Chryste, Ty po zmartwychwstaniu powiedziałeś do Apostołów: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15). Ty poprzez wieki duchem głoszenia Dobrej Nowiny napełniasz swoich wyznawców, a spośród nich wybrałeś Paulinę Jaricot i natchnąłeś ją, by całkowicie poświęciła się współpracy misyjnej, zakładając Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Żywy Różaniec. Spraw, by za jej przykładem jak najwięcej chrześcijan płonęło duchem głoszenia Ewangelii, objawiając Twoją nieskończoną miłość.

Za wstawiennictwem czcigodnej sługi Bożej Pauliny udziel mi łaski ......, o którą szczególnie Cię proszę. Zechciej ją wsławić cudownym znakiem, aby Kościół, który uznał heroiczność jej cnót, mógł rychło zaliczyć ją w poczet błogosławionych. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama