Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pomnik sumień

Jak poinformował Tadeusz Klepacz, dyrektor DPS w Starachowicach, kaplica, która istnieje na terenie domu od 30 lat, otrzymała patrona św. Jana Pawła II z inicjatywy kapelana ks. Jarosława Jędrzejewskiego i społeczności DPS.

W uroczystościach nadania imienia św. Jana Pawła II kaplicy Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach uczestniczyli zaproszeni goście oraz pracownicy i pensjonariusze ośrodka. Gościem szczególnie oczekiwanym był bp Piotr Turzyński, który przewodniczył uroczystościom i poświęcił kaplicę.

Wizyta w DPS rozpoczęła się od odwiedzin u najbardziej chorych mieszkańców. Biskup wszystkich pobłogosławił i każdemu wręczył obrazek. Na stołówce domu mieszkańcy przedstawili montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II. – Bp Piotr ze wzruszeniem dziękował wszystkim za tak wspaniały występ. Wzruszeniom nie było końca – mówi kapelan ks. Jędrzejewski.

W kaplicy razem z bp. Piotrem wizerunek św. Jana Pawła II odsłonili dyrektor Klepacz i ks. Jędrzejewski.

Następnie biskup przewodniczył Mszy św. o św. Janie Pawle II. Współkoncelebransami byli: ks. prał. Marek Fituch, ks. kan. Henryk Wólczyński, ks. Robert Kryczka, ks. dziekan Marek Janas, ks. Andrzej Głogowski, proboszcz, i ks. Jędrzejewski. Na zakończenie uroczystości biskup pobłogosławił obecnych relikwiami św. Jana Pawła II, które następnie można było ucałować.

Podczas oficjalnych uroczystości głos zabrała także przedstawicielka rady parafialnej, była kurator oświaty Barbara Romanowska. – Jestem przeszczęśliwa, że to dzisiejsze święto nadania imienia kaplicy stanie się pomnikiem sumień tych, którzy odeszli, a którzy na pewno modlą się za nas. Jestem zobowiązana ks. Janowi Wojtanowi, który rozpoczął pracę duchową w tym miejscu, jak również wspominam osobę, dziś dla mnie świętą, Jadwisię Węgrzecką, byłą dyrektor tego domu.

  Bp Piotr Turzyński odwiedził chorych mieszkańców DPS w ich pokojach
Archiwum DPS
  Bp Piotr Turzyński poświęcił w kaplicy DPS wizerunek św. Jana Pawła II
Archiwum DPS

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy