GN 32/2018 Archiwum

W Radomiu porwano 3-letniego chłopca

Do porwania doszło na ul. Świętokrzyskiej (os. Młodzianów). Chłopca porwało dwóch zamaskowanych mężczyzn.

- Matka dziecka złożyła na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające. Na obecną chwilę nic więcej powiedzieć nie mogę - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu. Do porwania doszło, gdy Fabian wychodził z bloku z matką. Ubrany był w pikowaną kurtkę koloru ceglastego, miał na sobie bluzę w paski z kapturem oraz szare spodnie dresowe. Chłopiec ma włosy w kolorze ciemny blond i niebieskie oczy.

Nie można wykluczyć, że sprawa porwania wiąże się z walką rodzicielską o kontakty z dzieckiem. W czerwcu 2014 r. ojciec 3-latka protestował na radomskim deptaku przeciwko sądowej decyzji oddającej matce opiekę nad chłopcem. W marcu br. ojciec przed budynkiem sądu zorganizował manifestację po tym, gdy zostały mu ograniczone prawa rodzicielskie.

W związku z porwaniem uruchomiono procedurę "Child Alert". Jest to system, którego używa się w szczególnych sytuacjach - gdy zaginie dziecko, zagrożone jest jego zdrowie lub życie oraz istnieje podejrzenie, że mogło dojść do uprowadzenia.

Ojciec dziecka poinformował, że chłopiec jest z nim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma