Nowy numer 43/2020 Archiwum

Żłóbek - jądro terroryzmu

Po zamachach w Paryżu trwa intensywne śledztwo. Znów, bo tak tego chce polityczna poprawność, pierwszymi skazanymi, by milczeć, są chrześcijanie.

Ślepi śledczy, szukający sprawców zamachów znad Sekwany zalecają, by - i tak to widzą włodarze wielu miast Francji - zrezygnować w tym roku ze świątecznych, bożonarodzeniowych dekoracji, bo te, jeśli się pojawią, mają godzić we wrażliwość ich muzułmańskich sąsiadów i mają prowokować ewentualnych terrorystów. I tu moje pytanie: podobno, bo tak tego chce polityczna poprawność, islam nie ma nic wspólnego z terroryzmem?

W Radomiu już udekorowano centralne ulice. Przecież, jak co roku, idą święta. Wobec apeli światłych włodarzy naszego kontynentu trzeba nam to całe świąteczne udekorowanie zwinąć i wygasić. Trzeba też, by nie razić nikogo, zaprzestać jakichkolwiek działań świątecznych, także tych pozareligijnych.

Rozbierzmy więc supermarketowych mikołajów. Zabierzmy im białe brody, bo te dziś obowiązujące są czarne i gęste. Przegońmy renifery, połammy ich sanie. Zgaśmy lampki na choinkach, a same drzewka najlepiej spalmy. W imię światopoglądowej neutralności dajmy spokój karpiom, bo po co przygotowywać jakąś szowinistyczną, nietolerancyjną tzw. wieczerzę. Kevin też nie ma szans na bycie samemu w domu, by dać odpór rzezimieszkom, bo jego rodzina nie pojedzie na żadne tzw. święta.

Przygotowaliśmy tzw. świąteczne prezenty? Wręczmy je, ale nie mówmy, że są świąteczne, tylko - gdyby nas pytano - odpowiedzmy, że są przygotowane na koniec roku. A jeśli ich nie wręczymy, oznajmijmy, że kupiliśmy je dla siebie.

Na koniec zadeklarujmy, że betlejemski żłóbek to jądro chrześcijańskiego terroryzmu, a ten chcemy ostatecznie wyplenić z naszego kalendarza.

Gdy to się ostatecznie stanie, jestem ciekaw, jakie święta będziemy obchodzić w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama