Nowy numer 43/2020 Archiwum

1020 minut na boisku

W tegorocznych rozgrywkach bierze udział 15 drużyn z 10 parafii. Ministranci rozgrywają mecze w dwóch kategoriach wiekowych - szkoła podstawowa i gimnazjum. Organizatorami - tak, jak w ubiegłym roku - są księża z dekanatu skarżyskiego.

Bilans rundy jesiennej II sezonu Ligi Ministrantów dekanatu skarżyskiego to 1020 minut na boisku i 51 rozegranych spotkań, w których padły 372 gole.

W kategorii szkół gimnazjalnych ministranci z Bliżyna, wygrywając wszystkie mecze, zapewnili sobie tytuł Mistrza Jesieni. Kacper Trzebiński prowadzi w klasyfikacji strzelców, mając na swoim koncie 24 gole. Apetyt na zwycięstwo w lidze mają także ministranci z Suchedniowa, którzy do lidera tracą jedynie 3 punkty. Trzecie miejsce na półmetku rozgrywek zajmują Franciszkanie (Skarżysko-Kamienna) - mistrzowie ubiegłorocznego sezonu. Po dwa zwycięstwa odnieśli ministranci z Ostojowa i Boru. Mając w dorobku 6 punktów, zajmują 4. i 5. miejsce w lidze. Bez żadnego wygranego meczu ministranci z Pogorzałego zamykają tabelę, tracąc do lidera z Bliżyna aż 15 punktów.

W kategorii szkół podstawowych tytuł Mistrza Jesieni przypadł ministrantom z NSJ (Skarżysko-Kamienna). Tylko jedną porażkę w 8 meczach zanotował Suchedniów, który, mając w zespole Kacpra Tumulca - lidera klasyfikacji strzelców z dorobkiem 33 goli, na pewno powalczy na wiosnę o mistrzowski tytuł. Rewelacja tegorocznych rozgrywek - Ostra Brama (Skarżysko-Kamienna), która przegrała tylko 2 mecze - zajmuje wysokie, ale na pewno zasłużone 3. miejsce. Tuż za podium, na 4. pozycji, znaleźli się ministranci z Pogorzałego. Jeszcze tylko uścisk rąk i rozpocznie się gra   Jeszcze tylko uścisk rąk i rozpocznie się gra
Archiwum ks. M. Zielińskiego

- W tym sezonie gra mi się bardzo dobrze, strzelam dużo bramek. Nie jest to wyłącznie moja zasługa, bo pracuje na to cała nasza drużyna, pod czujnym okiem trenera ks. Grzegorza Łabędzia. Naszym celem jest wygranie ligi. Chciałbym powtórzyć sukces sprzed roku i zdobyć tytuł króla strzelców - powiedział Kacper Tumulec, kapitan ministrantów z podstawówki z parafii w Suchedniowie.

Ubiegłoroczni Mistrzowie Ligii w kategorii szkół podstawowych - ministranci z Bliżyna - w tym roku grają w kratkę i zajmują miejsce dopiero w środku tabeli. Do lidera brakuje im 12 punktów. Debiutujący Brat Albert (Skarżysko-Kamienna) po kilku zwycięstwach w ostatnich meczach rundy na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i na wiosnę może pozmieniać miejsca w tabeli. Po dwa zwycięstwa i 6 punktów na koncie mają ministranci z Ostojowa i Kościelnego. Święty Józef (Skarżysko-Kamienna), który tak dobrze spisywał się wiosną w ubiegłym sezonie, zamyka ligową tabelę z kompletem porażek na koncie.

Atrakcją ostatniej kolejki spotkań w rundzie jesiennej był mecz księży z ministrantami. Po bardzo widowiskowym i wyrównanym spotkaniu wygrali księża. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Honorową bramkę dla ministrantów zdobył Kacper Trzebiński z parafii Bliżyn. Trzy bramki dla księży zdobył ks. Marcin Zieliński, wikariusz z parafii Bliżyn.

Drużyna księży z dekanatu skarżyskiego   Drużyna księży z dekanatu skarżyskiego
Archiwum ks. M. Zielińskiego
Za chwilę zagrają gimnazjaliści z Bliżyna i z Suchedniowa   Za chwilę zagrają gimnazjaliści z Bliżyna i z Suchedniowa
Archiwum ks. M. Zielińskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama