Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pogrzeby dwóch księży

Pierwszy ze zmarłych kapłanów - ks. kan. Antoni Mroczek - był wieloletnim proboszczem, a potem rezydentem w Stanowiskach (dekanat Przedbórz). Drugi z kapłanów - ks. Jerzy Dąbrowski - był proboszczem w Janikowie (dekanat Kozienice).

W ostatnim miesiącu to dwa kolejne zgony księży związanych z naszą diecezją.

W parafii Bielicha oraz w Mniszku odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. kan. Bogdana Szczepanika, zmarłego w wieku 78 lat proboszcza podradomskiej Bielichy, organizatora tamtejszej parafii i budowniczego kościoła.

Z kolei na Jasnej Górze odbyły się uroczystości pogrzebowe o. prof. Zachariasza Jabłońskiego, zmarłego w wieku 75 lat byłego wykładowcy w Instytucie Teologicznym i w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Ks. Antoni Mroczek urodził się 27 września 1928 r. w Potoczku (par. Tarłów). Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1953 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Drzewica, Momina, Sucha, Gielniów. Jako proboszcz duszpasterzował w Kowalkowie oraz w latach 1972-2003 w parafii Stanowiska. Po przejściu na emeryturę pozostał rezydentem w tej parafii. Uroczystości pogrzebowe ks. Antoniego Mroczka rozpoczną się eksportą ciała i Mszą św. w środę 2 grudnia o  17.00 w parafii pw. św. Jakuba w Stanowiskach. W czwartek 3 grudnia Msza św. w intencji zmarłego o 11.00 i pochowanie na cmentarzu w Stanowiskach.

Śp. ks. Antoni Mroczek   Śp. ks. Antoni Mroczek
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Ks. Jerzy Dąbrowski urodził się 10 października 1959 r. w Opocznie. W 1978 r. rozpoczął studia i formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 1984 r. Przez 11 lat pracował jako wikariusz. W 1995 r. został mianowany proboszczem w parafii Janików koło Kozienic. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się eksportą ciała i Mszą św. w piątek 4 grudnia o 14.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Janikowie. W sobotę 5 grudnia - Msza św. w intencji zmarłego o 12.00 w parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy i pochowanie na miejscowym cmentarzu.

Śp. ks. Jerzy Dąbrowski   Śp. ks. Jerzy Dąbrowski
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama