Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zawodnik w drużynie Witkowskiego

- Całe zawodowe życie zajmował się zdobywaniem pieniędzy unijnych. Przed nim ważne zadanie związane z budową Radomskiej Strefy Gospodarczej - mówił o nowym wiceprezydencie prezydent Rafał Witkowski.

Jerzy Zawodnik urzędowanie rozpocznie od wtorku 8 grudnia. - Mój poprzednik postawił wysoko poprzeczkę, ale wiem, że podołam temu zadaniu. Będę chciał kontynuować jego pracę - mówił nowy wiceprezydent, odnosząc się do zadań, jakie pełnił Rafał Rajkowski, który przyjął mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Natomiast odnosząc się do spraw służby zdrowia i opieki społecznej, którymi zajmowała Anna Maria Białkowska (została posłanką klubu PO), powiedział: - Od lat jestem członkiem Komisji Zdrowia Rady Miejskiej, a także członkiem Rady Społecznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Mam więc pełną wiedzę, aby w sposób należyty nadzorować pracę tej instytucji.

Prezydent Witkowski pytany, jak możliwe jest pogodzenie obu odległych resortów, zapewniał: - Oba te resorty mają część wspólną. To Regionalny Instrument Terytorialny, z którego możemy i będziemy chcieli zdobyć duże pieniądze dla szpitala i Jerzy Zawodnik ma wszelkie kompetencje, aby temu podołać. Po drugie każdy z moich zastępców odpowiada za superresort.

Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia   Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
Jerzy Zawodnik ukończył politologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest także absolwentem podyplomowych Studiów Menedżersko-Finansowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada także kwalifikacje umożliwiające zasiadanie w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz międzynarodowy certyfikat „Prince 2 Foundation - Zarządzanie projektami” uzyskany w Altkom Akademii S.A. J. Zawodnik karierę zawodową rozpoczął w 2005 roku w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Radomiu. Pracował również w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Ostatnio pracował w Radomskim Centrum Innowacji i Technologii Sp. z o.o. Zajmował stanowisko dyrektora ds. funduszy unijnych. Od 5 lat jest radnym Rady Miejskiej w Radomiu, a od roku - przewodniczącym klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Ma 36 lat. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

W związku z zajęciem stanowiska wiceprezydenta J. Zawodnik zda mandat radnego. Jego miejsce zajmie Jolanta Małgorzata Zając.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama