Nowy numer 3/2021 Archiwum

3-letni Fabian odnaleziony!

Policjanci z Mazowsza, wspierani przez funkcjonariuszy z KWP w Katowicach zatrzymali ojca 3-letniego Fabiana. Chłopiec jest cały i zdrowy.

Do zatrzymania doszło pod Katowicami na autostradzie A-4, na odcinku prowadzącym w stronę Wrocławia. - Dziecko jest całe i zdrowe. Zatrzymano ojca chłopca, poszukiwanego od kilku dni na podstawie listu gończego za uprowadzenie dziecka i pozbawienie go wolności - informuje Alicja Śledziona, rzecznik mazowieckiej policji.

Ojciec jechał samochodem z dzieckiem w towarzystwie dwóch mężczyzn. Dziecko zostanie przekazane matce, a trzej mężczyźni, po przewiezieniu do Radomia będą składać wyjaśnienia.

Za uprowadzenie chłopca ojcu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie Sąd Rejonowy w Radomiu zadecydował, że zatrzymane wcześniej trzy osoby (kobieta i dwóch mężczyzn), podejrzane o udział w uprowadzeniu Fabiana pozostaną na wolności.

- Sąd utrzymał w mocy zaskarżone postanowienia sądu niższej instancji i przychylił się do jego oceny, że w sprawie istnieje duże prawdopodobieństwo popełnionego czynu przez podejrzanych, jednak nie zachodzi żadna z przesłanek uzasadniających konieczność zabezpieczenia toku postępowania przez zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych - wyjaśnia Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik sądu. Jej zdaniem w ocenie sądu nie ma obawy matactwa ze strony podejrzanych i nie ma groźby utrudniania postępowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama