Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Radomski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • HISTORIA DIECEZJI
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Patronaty

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
radom.gosc.pl → Wiadomości z diecezji radomskiej → Budują chrześcijańskie środowisko

Budują chrześcijańskie środowisko przejdź do galerii

Po Mszy św. członkowie KIK modlili się przed katedrą pod pomnikiem patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego  
Po Mszy św. członkowie KIK modlili się przed katedrą pod pomnikiem patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Z okazji jubileuszu 35-lecia Klubu Inteligencji Katolickiej i 30-lecia nadania Klubowi imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w radomskiej katedrze sprawowana była Msza św.

Krystyna Piotrowska

|

GOSC.PL

0 FB Twitter
drukuj wyślij

W czasie Eucharystii, której przewodniczył bp Henryk Tomasik modlono się o Boże błogosławieństwo dla wspólnoty Klubu, polecając miłosierdziu Bożemu zmarłych członków tej wspólnoty, szczególnie bp. Edwarda Materskiego, honorowego członka Klubu, i pierwszego kapelana ks. inf. Jerzego Banaśkiewicza.

W czasie Mszy św. w świątyni obecny był sztandar radomskiego KIK.

- Dziękujemy za wszystkie stowarzyszenia, które uczestniczą w szerzeniu Ewangelii. W szczególny sposób dziękujemy za nasz radomski Klub Inteligencji Katolickiej, który włączył się w to szerzenie wiary - mówił w homilii ordynariusz.

Biskup przypomniał, że KIK były czymś wyjątkowym w polskiej rzeczywistości. W okresie międzywojennym istniały różne organizacje, stowarzyszenia, wspólnoty, które miały na celu szerzenie Ewangelii i budowanie środowiska chrześcijańskiego. Później wszystko się zmieniło. Dopiero po wydarzeniach 1956 roku mogło powstać pierwsze, zorganizowane stowarzyszenie, które wyraźnie mówiło o swojej przynależności do Kościoła Katolickiego.

- Po roku 1980 powstawały KIK w wielu środowiskach. Odżyła idea zaangażowania ludzi świeckich w życie społeczne w duchu wiary. Dziękujemy za nasz radomski KIK, za jego patriarchów i wszystkich członków. Za tę troskę, aby lepiej poznać Chrystusa, wyznać, kontemplować, dawać o Nim świadectwo - dodał bp. Tomasik.

Po Eucharystii członkowie Klubu z kapelanem ks. inf. Edwardem Poniewierskim i zaproszonymi gośćmi zatrzymali się przed pomnikiem Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po modlitwie przed pomnikiem złożono kwiaty. Dalsza część uroczystości miała miejsce w domu parafialnym radomskiej katedry, w sali, w której odbywają się cotygodniowe spotkania KIK. Tu na gości czekał pyszny tort urodzinowy, cisto, kawa i herbata.

« ‹ 1 2 › »
Zaczynali w trudnych czasach

Foto Gość DODANE 06.12.2015

Zaczynali w trudnych czasach

Z okazji 35-lecia Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu w radomskiej katedrze sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył bp Henryk Tomasik. Po Mszy św. członkowie klubu złożyli kwiaty pod pomnikiem swojego patrona i przeszli do domu parafialnego radomskiej katedry. W sali, w której odbywają się spotkania KIK, zebrani mieli okazję skosztować jubileuszowego tortu i przywołać w pamięci wydarzenia z minionych lat. Zdjęcia: Krystyna Piotrowska /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • BP HENRYK TOMASIK
  • DIECEZJA RADOMSKA
  • JAN REJCZAK
  • KIK
  • RADOM

Polecane w subskrypcji

  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Jak dogodzić Trumpowi
    • Felieton
    Jak dogodzić Trumpowi
    Marek Magierowski
  • Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    • Polska
    Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    Przemysław Kucharczak
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X