Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rośnie strefa TEMPO 30

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu apeluje do kierowców, by zaniechać dotychczasowych przyzwyczajeń i zwracać szczególną uwagę na zmienione oznakowanie w centrum miasta. Od piątku, 18 grudnia, strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h obejmie kolejne ulice w centrum miasta.

Strefa TEMPO 30 będzie obowiązywać na następujących odcinkach ulic Śródmieścia:

Sienkiewicza (od 25 Czerwca do Piłsudskiego), Wyszyńskiego (od Waryńskiego do Sienkiewicza), Mickiewicza (od Traugutta do Sienkiewicza), Moniuszki (od Traugutta do Żeromskiego) i Piłsudskiego (od Traugutta do Sienkiewicza). Natomiast na pozostałym odcinku ulicy Mickiewicza - od Sienkiewicza do Galerii Rosa - wprowadzono ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Zmieni się także pierwszeństwo ruchu na szeregu skrzyżowań. Od piątku pierwszeństwo samochodom jadącym z prawej strony ustępować będziemy na skrzyżowaniach:

Sienkiewicza i Wyszyńskiego (przed przystankiem obok parku), Sienkiewicza i Mickiewicza (w sąsiedztwie katedry Opieki NMP) oraz Sienkiewicza i Moniuszki (w pobliżu Urzędu Stanu Cywilnego). Będą one skrzyżowaniami równorzędnymi (pierwszeństwo ma samochód jadący z prawej strony).

Inaczej pojedziemy też skrzyżowaniem ulic Sienkiewicza Piłsudskiego: Wprowadzone zostanie tam tzw. łamane pierwszeństwo - wlotem podporządkowanym będzie ulica Piłsudskiego od strony placu Konstytucji 3 Maja.

Rozszerzy się także strefa zamieszkania. Obejmować ona będzie odcinki ulic:

Piłsudskiego (od Sienkiewicza do placu Konstytucji 3 Maja), plac Konstytucji 3 Maja (jezdnie po obu stronach kościoła), Prusa (od Sienkiewicza do końca) oraz Hoppena (łącznik między Prusa i Wyszyńskiego).

Wizualizacja nowej strefy ruchu drogowego w Radomiu   Wizualizacja nowej strefy ruchu drogowego w Radomiu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama