Nowy numer 44/2020 Archiwum

Seminarium zaprasza: Postaw na M

Od kilkunastu lat zapraszają w swoje progi młodych. Wielu z nich właśnie wtedy odczytało swoja drogę życiową.

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu po raz kolejny organizuje „Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową”. Skierowane są one do młodzieży męskiej ze szkół średnich, studentów oraz tych, którzy już zakończyli naukę i podjęli pracę.

- Hasłem rekolekcji w tym roku są słowa: „Postaw na M”. Tematyka koncentruje się wokół orędzia papieża Franciszka na XXXI Światowe Dni Młodzieży, zatytułowanego: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Rekolekcje te mogą stanowić formę duchowego przygotowania do zbliżających się ŚDM w Krakowie. Tych, którzy zechcą w nich uczestniczyć, prosimy o przywiezienie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, zeszytu do notatek oraz śpiworów - mówi ks. Paweł Gogacz, prefekt radomskiego seminarium.

Rekolekcje to także możliwość poznawania seminaryjnego gmachu   Rekolekcje to także możliwość poznawania seminaryjnego gmachu
Uczestnicy podczas zwiedzania Pokoju papieskiego
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
Alumni I roku Wiktor Glegoła z Mazowszan i Dominik Idziak z Jasieńca Iłżeckiego uczestniczyli w tych rekolekcjach. Wiktor dwa lata temu.

- Rekolekcje dały mi ogląd seminarium. Pokazały, jak wyglądają tutaj życie i modlitwa. Bez wątpienia pomogło mi to w decyzji o wstąpieniu do seminarium - powiedział.

- Dwa razy uczestniczyłem w tych rekolekcjach. Za drugim razem już podjąłem decyzję o wstąpieniu do seminarium. One pomagają tym, którzy myślą o zostaniu księżmi - przyznaje Dominik.

Obaj klerycy i kilku ich kolegów z roku wezmą udział w tegorocznych rekolekcjach jako opiekunowie. Już przygotowują grę terenową, która pomoże młodym w integracji.

Rekolekcje odbędą się od 27 do 30 grudnia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu (ul. Młyńska 23/25). Rozpoczną się w niedzielę 27 grudnia o 15.00, a zakończą w środę - 30 grudnia o 14.00. Odpłatność za rekolekcje wynosi 60 zł. Zapisy do 22 grudnia pod numerami telefonów: administracja WSD - (48) 330 91 01, ks. Paweł Gogacz - (48) 330 91 19.

Rekolekcje dają uczestnikom zasmakować seminaryjnej codzienności   Rekolekcje dają uczestnikom zasmakować seminaryjnej codzienności
Posiłek w seminaryjnym refektarzu
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama