Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gotowi na Boże Narodzenie

W ośrodku rekolekcyjnym przy sanktuarium MB Wychowawczyni w Czarnej 40 kaesemowiczów uczestniczyło w adwentowych rekolekcjach.

Bazą dla wspólnych spotkań i rozmów był film „Czy naprawdę wierzysz?”. – Rekolekcjom, które dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży poprowadził ks. Norbert Skawiński, wikariusz parafii w Szydłowcu, przyświecało hasło „Uwierz w Boże Miłosierdzie”.

- Najpiękniejszym momentem tego błogosławionego czasu była sobotnia adoracja, którą poprowadził dk. Damian Fołtyn. Był to czas wyciszenia, głębokiej zadumy, wychwalania Pana śpiewem. Każdy z uczestników miał możliwość „dotknięcia Miłosierdzia” poprzez sakrament pokuty i pojednania, a także przez bliskość Najświętszego Sakramentu – mówi Marcin Sionek, alumn II roku radomskiego seminarium.

Trzydniowe rekolekcje zakończyła Msza Święta sprawowana w kościele sanktuaryjnym przed obrazem Matki Bożej Wychowawczyni.

Zapraszając w swoje szeregi, kaesemowicze mówią, że w tym stowarzyszeniu można nauczyć się pewnego stylu życia, który polega na uporządkowaniu siebie, harmonii ducha i ciała, umysłu, woli i uczuć, poszukiwaniu prawdy, dobra i piękna.  A o tożsamości stowarzyszenia decydują cztery solidne filary: oratio (modlitwa), lectio (nauka), actio (działanie) i oblatio (gotowość do ofiarności). KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość, służąc Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama