Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dar Bożego miłosierdzia

Niech Chrystus, Światłość świata, przychodzący do człowieka, obdarowuje Was, Drodzy Bracia i Siostry, swoją łaską i błogosławieństwem - życzy bp Henryk Tomasik. Oto pełny tekst:

Drodzy Diecezjanie!

"Ukazała się łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom…" (Tt 2,11) - tymi słowami, które rozbrzmiewają w liturgii Bożego Narodzenia, Święty Paweł w Liście do Tytusa wyraża niezwykłość, piękno, moc i dar Tajemnicy Wcielenia. To dar samego Boga, ojca bogatego w miłosierdzie. Tym darem jest Jezus Chrystus, który "dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba …". Wyśpiewujemy tę prawdę pięknymi tekstami: "Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony…". Boże Narodzenie jest szczególnym darem Bożego miłosierdzia.

"Ukazała się łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom…" (Tt 2,11). Wielką łaską Pana Boga, darem Ojca bogatego w miłosierdzie, jest Tajemnica Wcielenia. Tę prawdę wyśpiewujemy pięknymi tekstami: "Bóg się rodzi, moc truchleje, pan nie biosów obnażony, Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice nieskończony…" oraz "maleńka Miłość w żłobie śpi, maleńka Miłość przy Matce Świętej…". Boże Narodzenie jest szczególnym darem Bożego miłosierdzia.

W atmosferze przepełnionej dziękczynieniem za Boże miłosierdzie objawione w Dzieciątku Jezus pragnę złożyć wszystkim najlepsze życzenia świąteczne.

Niech Chrystus, Światłość świata, przychodzący do człowieka, obdarowuje Was, Drodzy Bracia i Siostry, swoją łaską i błogosławieństwem. W roku dziękczynienia za Chrzest Polski, dzięki któremu zaistnieliśmy na mapie Europy życzę wielkiej umiejętności i odwagi w kształtowaniu polskiej kultury w duchu Ewangelii. Wiara, w świetle której nasi praojcowie kształtowali rodziny, polską kulturę i polskie życie publiczne niech pomaga w rozwiązywaniu problemów codziennego życia.

Wspólnie kierujemy do Pana Boga modlitwę słowami kolekty (modlitwy mszalnej, red.) z uroczystości Bożego Narodzenia: "Przeniknięci nowym blaskiem Wcielonego Słowa, prosimy Cię, wszechmogący Boże, spraw, niech w naszych czynach odbija się światło, które przez wiarę jaśnieje w naszych duszach".

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!
bp Henryk Tomasik

Wielką łaską Pana Boga, darem Ojca bogatego w miłosierdzie, jest Tajemnica Wcielenia - pisze ordynariusz   Wielką łaską Pana Boga, darem Ojca bogatego w miłosierdzie, jest Tajemnica Wcielenia - pisze ordynariusz
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama