Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kolejne Bramy Miłosierdzia otwarte

Tę w katedrze, w matce kościołów diecezji, oraz w sanktuariach w Wielkiej Woli-Paradyżu i Skarżysku-Kamiennej otworzył bp Henryk Tomasik. W radomskiej farze Bramę Miłosierdzia otworzył bp Adam Odzimek, a w Mroczkowie - bp Piotr Turzyński.

- Otwórzcie bramy sprawiedliwości, byśmy weszli i złożyli dzięki Panu. Oto brama Pana: wejdźmy przez nią, aby otrzymać miłosierdzie i przebaczenie - powiedział bp Adam Odzimek, a po wypowiedzeniu tej uroczystej formuły otworzył główne drzwi radomskiej fary i przeszedł przez nie jako pierwszy. Po nim do świątyni przez Bramę Miłosierdzia wchodzili wierni. Na rozpoczęcie Mszy św., przy śpiewie pieśni "Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz", na pamiątkę sakramentu chrztu wszyscy zostali pokropieni wodą święconą.

Z kolei w Mroczkowie Gościnnym inaugurację Roku Miłosierdzia poprzedziły misje święte, które poprowadził ks. Przemysław Wójcik. - Wprowadzeniem do misji była parafialna pielgrzymka do łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia i sanktuarium Jana Pawła II. Inicjatorem wszystkich wydarzeń był proboszcz ks. Jacenty Wolski - mówi s. Ewa Janek, służka NMP Niepokalanej.

Brama Miłosierdzia w Mroczkowie Gościnnym   Brama Miłosierdzia w Mroczkowie Gościnnym
Archiwum parafii
Uroczystości rozpoczęły się przy odnowionym krzyżu misyjnym. Potem bp Piotr Turzyński przewodniczył Mszy św., a na jej zakończenie, po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych nastąpiło uroczyste otwarcie Bramy Miłosierdzia. - W uroczystości z rzeszą parafian wzięli udział kapłani z dekanatu opoczyńskiego, ks. prał. Marek Fituch, wicekanclerz kurii biskupiej, Rycerze Kolumba i siostry służki NMP Niepokalanej z podopiecznymi z domu dziecka - mówi s. Janek.

Modlitwa z przekroczeniem bramy odbywać się będzie w Mroczkowie indywidualnie i w zorganizowanych grupach. - O kolejnych przedsięwzięciach w Roku Jubileuszu parafianie zostali powiadomieni w wydanych na tę okoliczność folderach, które proboszcz osobiście dostarczył do każdej rodziny - zaznacza s. E. Janek.

Aby uzyskać odpust jubileuszowy, należy nawiedzić świątynię jubileuszu oraz spełnić następujące warunki:

  • przystąpić do sakramentu pokuty;
  • przyjąć Komunię św.;
  • uczestniczyć we Mszy św. i połączyć ją z "refleksją nad miłosierdziem";
  • złożyć wyznanie wiary i pomodlić się w intencjach, które ojciec święty nosi w sercu dla dobra Kościoła i całego świata.

Bramę Miłosierdzia w radomskiej farze otworzył bp Adam Odzimek   Bramę Miłosierdzia w radomskiej farze otworzył bp Adam Odzimek
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama