Nowy numer 42/2020 Archiwum

Ministranci na boiskach

Eliminacje rozpoczną się już w lutym. W kwietniu w Radomiu odbędą się finały. Drużyny do rozgrywek zgłaszać można do 20 stycznia.

Już po raz 15. w naszej diecezji organizowane są Mistrzostwa Ministrantów w Halowej w Piłce Nożnej.

- Znana jest zasada, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Posługa ministrantów w parafiach, oprócz tej liturgicznej, to przede wszystkim formacja. Formacja to bycie razem duszpasterzy z młodymi, bycie blisko tych, którzy dorastają. To też różne formy zaangażowania sportowego. W Polsce organizowane są Mistrzostwa Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej, których eliminacją są mistrzostwa diecezjalne. Chcemy je organizować, żeby nasi ministranci zobaczyli się, policzyli, poznali. Chodzi nam też o kształtowanie właściwej rywalizacji sportowej, kultury w grze i współzawodnictwa - mówi ks. Tomasz Herc, diecezjalny duszpasterz ministrantów.

Rozgrywki eliminacyjne odbędą się w lutym i będą przeprowadzone w poszczególnych rejonach naszej diecezji. W finałach najlepsze drużyny zmierzą się 23 kwietnia w Radomiu. Rozgrywki poprzedzi Msza św. w katedrze.

Ministranci rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych: lektorzy starsi - rocznik urodzenia od 1996, lektorzy młodsi - rocznik urodzenia od 2000 i ministranci - rocznik urodzenia od 2004.

Do udziału w mistrzostwach ministranckie drużyny można zgłosić do 20 stycznia telefonicznie lub drogą mailową, podając: parafię, kategorię wiekową, opiekuna i numer telefonu. Zgłoszenia przyjmuje ks. Adam Włodek (tel. 782 027 072, e-mail: radomministranci@gmail.com).

Potwierdzeniem udziału w turnieju jest wpłata wpisowego (100 zł od drużyny) na konto Kurii Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom, nr rachunku: 17 1020 4317 0000 5802 0167 0017 z dopiskiem - Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów, parafia i kategoria.

- Zapraszamy do udziału i zgłaszania parafialnych drużyn ministranckich. Zwycięskie drużyny będą naszymi reprezentantami w Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Halowej Piłce Nożnej - zachęca ks. Tomasz Herc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama