Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Radomski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • HISTORIA DIECEZJI
  • Patronaty

Najnowsze Wydania

  • GN 16/2026
    GN 16/2026 Dokument:(9673311,Mocny głos kapitana Glovera)
  • GN 15/2026
    GN 15/2026 Dokument:(9662601,Widziałem lwa i kipiące życie)
  • GN14/2026
    GN14/2026 Dokument:(9651710,Nasz piękny chrześcijański ekskluzywizm)
  • GN 13/2026
    GN 13/2026 Dokument:(9641462,Bój chwalebny, niezrównana walka)
  • GN 12/2026
    GN 12/2026 Dokument:(9630833,Nad wodą i pod wodą)
radom.gosc.pl → Wiadomości z diecezji radomskiej → Wymagający papież

Wymagający papież przejdź do galerii

Zakończył się diecezjalny etap XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej. Przebiega pod hasłem: "Św. Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń".

Uczestnicy etapu diecezjalnego olimpiady, ich opiekunowie i organizatorzy z bp. Henrykiem Tomasikiem. W pierwszym rzędzie laureatki  
Uczestnicy etapu diecezjalnego olimpiady, ich opiekunowie i organizatorzy z bp. Henrykiem Tomasikiem. W pierwszym rzędzie laureatki
Marta Deka /Foto Gość

Hasło nawiązuje do homilii Jana Pawła II, którą wygłosił w Łowiczu w 1999 r. Papież poświęcił ją tematyce wychowania. Głównym zadaniem tegorocznej olimpiady jest włączenie się w duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Inicjatorem ŚDM był św. Jan Paweł II.

- Bardzo nas cieszy, że nasza diecezja zawsze jest w czołówce, jeśli chodzi o liczbę uczniów biorących udział w olimpiadzie. W tym roku do etapu szkolnego zgłosiło się prawie 900 uczniów z 47 szkół średnich diecezji. Do Radomia przyjechały dzisiaj 84 osoby wytypowane w pierwszym etapie. Laureatów mieliśmy 7 - 5 osób otrzymało indeksy na KUL, a uczennice, które zdobyły 3 pierwsze miejsca, będą reprezentowały naszą diecezję w Łowiczu w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się od 31 marca do 2 kwietnia - mówi ks. Stanisław Piekielnik, wizytator katechezy, który ze strony Wydziału Katechetycznego kurii wraz z s. Elżbietą Gajowiak, metodykiem, czuwał nad przebiegiem olimpiady w diecezji.

- Cieszy nas też, że do udziału w naszej olimpiadzie zgłaszają się szkoły, w których uczą się młodzi z niepełnosprawnościami. W etapie diecezjalnym brał udział niedowidzący uczeń jednego z liceów w Skarżysku-Kamiennej. Przygotowaliśmy dla niego specjalny wydruk testu i odpowiednie miejsce do tego, by mógł napisać test - dodał ks. Piekielnik.

Pierwsze miejsce zdobyła Małgorzata Jaroszek z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Po ogłoszeniu werdyktu nie kryła szczęścia. - Przygotowywałam się dosyć długo. Jestem zadowolona, że moja praca została doceniona. Nie spodziewałam się, że dostanę indeks. Dla mnie to ogromny sukces - powiedziała. - Bardzo kocham papieża Jana Pawła II i wierzę, że on mi pomógł w skupieniu się w przygotowaniach do olimpiady i na teście. Test był dosyć trudny. Musieliśmy się zmierzyć z cytatami papieża, było dużo odniesień do Katechizmu Kościoła Katolickiego, do Deklaracji o Wychowaniu Chrześcijańskim, były też pytania dotyczące Światowych Dni Młodzieży.

Drugie miejsce zajęła Katarzyna Zielińska z tego samego liceum. Przyznała, że temat był jej bliski, ponieważ w gimnazjum brała udział w konkursach dotyczących nauczania papieża Polaka, ale też chodziła do SP im. Jana Pawła II. - Zachęcam rówieśników, by czytali teksty papieża. Jego nauczanie jest cały czas aktualne. Jan Paweł II zwracał się do młodzieży w taki sposób, że te słowa są aktualne nawet dzisiaj - powiedziała.

Dyplomy uczestnikom etapu diecezjalnego olimpiady i nagrody laureatom wręczał bp Henryk Tomasik. Przypomniał, że szczególnym znakiem pontyfikatu Jana Pawła II są Światowe Dni Młodzieży. - Gdy  pojawia się pytanie, dlaczego one zaistniały w Kościele, często pada taka odpowiedź: „Zrodziły się one z miłości Jana Pawła II do Chrystusa, ale i do młodzieży”. Św. Jan Paweł II był wspaniałym wychowawcą młodzieży, który potrafił też stawiać wymagania. Przypominał, że Jezus Chrystus jest nauczycielem dobrym, ale nauczycielem wymagającym. Takim nauczycielem wymagającym był także ojciec święty Jan Paweł II. Nie wahał się stawiać bardzo konkretnych wymagań - powiedział. - Ta olimpiada i ten etap przybliżają nam zaangażowanie i zatroskanie ojca świętego w sprawy młodzieży. Panu Bogu dziękujemy za tę młodzież, która zaangażowała się w olimpiadę. Bardzo dziękuję duszpasterzom, księżom, katechetom, siostrom zakonnym, dyrektorom szkół, opiekunom i rodzicom za pomoc tej młodzieży i gratuluję młodym, bo wszyscy są laureatami tego konkursu.

Laureaci:

1. Małgorzata Jaroszek, VI LO w Radomiu

2. Katarzyna Zielińska, VI LO w Radomiu

3. Natalia Bogatek, I LO w Opocznie

4. Anna Wydra, IV LO w Radomiu

5. Weronika Zofia Brendel, III LO w Radomiu

6. Natalia Staciwa, II LO w Końskich

7. Karolina Karbownik, ZS nr 1 w Przysusze

« ‹ 1 › »
XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej

WIARA.PL DODANE 13.01.2016

XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej

Diecezjalny finał Olimpiady Teologii Katolickiej odbył się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego. Wzięło w nim udział 84 uczniów z 47 szkół. Po rozwiązaniu testu uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Dzieła Nowego Tysiąclecia. Dyplomy uczestnikom i nagrody laureatom wręczali bp Henryk Tomasik i ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD. Zdjęcia: Marta Deka /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Marta Deka

|

GOSC.PL

publikacja 13.01.2016 20:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij
TAGI:
  • DIECEZJA RADOMSKA
  • OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

Polecane w subskrypcji

  • Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
    • Rozmowa
    • Franciszek Kucharczak
    Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
  • Toast za karę śmierci
    • Marek Magierowski
    Toast za karę śmierci
  • Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
  • Toast za karę śmierci
    • Marek Magierowski
    Toast za karę śmierci
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X