Nowy numer 42/2019 Archiwum

100 procent pustki

FIFA - Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej - pieczołowicie, ale też lękliwie zadbała o to, by prezentując najlepszych piłkarzy świata, na opasce Neymara, trzeciego zawodnika na świecie, zabrakło oryginalnego napisu "100% Jezus", choć on pokazywał go z dumą.

To była komputerowa manipulacja, wpisująca się w lewicową tzw. polityczną poprawność. Neymar, po zwycięstwie Ligi Mistrzów, odbierał puchar, prezentując opaskę na czole z napisem "100% Jezus".

Teraz, gdy ten zawodnik zajął trzecie miejsce w zmaganiu o "Złotą Piłkę", jego opaska była pusta. Napis komputerowo wycięto. FIFA wyszła przed szereg politycznej poprawności, łamiąc religijne uczucia jednego z najlepszych piłkarzy świata.

W diecezji radomskiej zbliżają się finałowe rozgrywki ministrantów w halowej piłce nożnej. Kolejny raz zawodnicy, którzy na co dzień służą przy ołtarzu, staną do rozgrywek. Nie zdobędą "Złotej Piłki", ale będą walczyć o tytuł najlepszych. Osobiście ich podziwiam. Od szeregu lat widzę, jak ci najmłodsi wychodzą na boisko, dotykają boiska i potem robią znak krzyża. Oni naśladują tych najlepszych także w sposobach rozciągania się i rozgrzewki. Ale uczą się też tego, że ci giganci sportu nie wstydzą się swojej wiary. I oto teraz tego ostatniego chce się pozbawić wszystkich, od Neymara po owych chłopaków z parafialnych drużyn.

I tutaj ciśnie się pytanie o sens zmagań. Dla Neymara jest nim Jezus. Ten dla FIFA zdał się niedorzeczny i dlatego został wyrugowany. A Neymar właśnie Jezusa wskazał jako cel. FIFA, nie dbając o osobiste uczucia religijne piłkarza, pokazała, że dla organizacji tolerancja znaczy szacunek dla wszystkich myślących inaczej z wyjątkiem chrześcijan. Bezceremonialnie zabrała mu jego 100 procent. Co mu zostawiła? Zdaje się, że po prostu pustkę. Ale w istocie jemu nie zabrała niczego, zabrała raczej powagę i szacunek sobie. Myśląc, że tworzy nową wartość, pozostawiła 100 procent... bezideowej pustki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • anita_teolog85
    18.01.2016 05:17
    anita_teolog85
    Przykre to i bardzo bolesne, że skraca się RADOŚĆ z BYCIA z Chrystusem Chrześcijanom, ale już Święty Paweł pisał, że CHLUBI SIĘ z KRZYŻA Chrystusowego: "Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata". Ga 6,14, innym razem pisze: "my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi". 1Kor 1, 23 - 25. Chrystus NIE JEST NIEWYGODNY, ludzie Go takim tworzą, bo NIEWYGODNA jest dla nich NAUKA, jaką GŁOSI.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL