Nowy numer 3/2021 Archiwum

Specjalne kompetencje od papieża Franciszka

Na mocy przywileju papieża Franciszka Misjonarz Miłosierdzia ma prawo do rozgrzeszania z grzechów dotychczas zarezerwowanych jedynie dla Stolicy Apostolskiej. Co to za grzechy?

Bp Henryk Tomasik poinformował na antenie Radia Plus Radom w audycji "Kwadrans dla Pasterza", że ks. prał. Jan Niziołek, ojciec duchowny księży diecezji radomskiej, będzie Misjonarzem Miłosierdzia. Na całym świecie na apel ojca świętego Franciszka odpowiedziało ponad 1100 księży, którzy - jako Misjonarze Miłosierdzia - otrzymają od niego specjalne uprawnienia w trwającym Roku Miłosierdzia. - Papież Franciszek chce, by osoby, które weszły w bardzo poważny konflikt sumienia z zasadami życia chrześcijańskiego, wróciły na drogę nawrócenia i dlatego ustanowił Misjonarzy Miłosierdzia, dając im specjalne uprawnienia. Na mocy tego przywileju Misjonarz Miłosierdzia ma prawo do rozgrzeszania z grzechów dotychczas zarezerwowanych jedynie dla Stolicy Apostolskiej, m.in. grzechu profanacji postaci eucharystycznych, schizmy, apostazji czy herezji, a także grzechu spowodowanego naruszeniem tajemnicy spowiedzi - wyjaśnia ordynariusz.

Misjonarze Miłosierdzia zostaną wysłani przez papieża Franciszka w Środę Popielcową, podczas uroczystości w bazylice św. Piotra. "Rok Miłosierdzia jest ogromną łaską dla wszystkich ludzi. Dzisiaj świat przekonuje się, że postęp technologiczny nie daje radości ludziom. Oni chcą, by ktoś ich kochał. Cieszę się, że mogę iść do ludzi z orędziem o Bożym miłosierdziu. Tylko trzeba wyjść z kościołów, parafii i szukać zagubionych ludzi" - mówił na antenie Radia Plus ks. Niziołek.

Ks. Niziołek jest do dyspozycji wiernych w każdy poniedziałek od 9.00 do 10.30 w radomskiej katedrze, gdzie pełni dyżur w konfesjonale. Spowiada także w parafii Chrystusa Króla (os. Gołębiów I w Radomiu, ul. Orląt Lwowskich 9). Z Misjonarzem Miłosierdzia można odbyć także indywidualną rozmowę. Telefon do kancelarii parafialnej: (48) 364 40 87.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama