Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dziwne zgony w Radomiu

Niepokój wyraził ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, zauważył bowiem, że zmniejszyła się liczba przychodzących po stałą pomoc lub do stołówki.

- Dlatego za pośrednictwem mediów proszę wszystkich odpowiedzialnych, by zajęli się tym problemem. Zauważyliśmy dużą śmiertelność naszych podopiecznych, najprawdopodobniej w wyniku spożywania alkoholu niewiadomego pochodzenia. Czas najwyższy ruszyć ten temat i zaapelować do wszystkich, by wreszcie ukrócić ten proceder. Mówię to z całą odpowiedzialnością: osoby, które zajmują się tym procederem, mają śmierć na rękach - powiedział ks. Kowalski.

Według relacji dyrektora Caritas, chodzi przede wszystkim o kilkudziesięciu mężczyzn, którzy zmarli w ubiegłym roku. Zastrzegł, że liczby te nie powstały w oparciu o dane NFZ, policji czy sanepidu, lecz pochodzą od osób, które znały zmarłych. Tymczasem trzeba wiedzieć, że zagrożeniem dla życia może być niewielka dawka alkoholu nieznanego pochodzenia. Czasem zaledwie 30 ml metanolu, a więc równowartość dużego kieliszka, powoduje zgon. Osoby sięgające po nielegalny alkohol zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z rzeczywistej jakości spożywanego trunku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • saherb
  03.02.2016 09:06
  Czy podaną informację należy rozumieć, że ów alkohol niewiadomego pochodzenia serwuje się w stołówce Caritasu? I skąd wiadomo, że tajemnicze zgony są wynikiem zatrucia alkoholem niewiadomego pochodzenia?
  doceń 0
 • Kocór
  03.02.2016 10:48
  Każdy alkohol może spowodować zgon. Nie musi być niewiadomego pochodzenia.
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma