GN 19/2022 Archiwum

Postanówmy: ani dnia bez modlitwy

Przed Światowym Dniem Chorego, który przypada 11 lutego, ukaże się książeczka zawierająca teksty modlitw o beatyfikację sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.

- Od jakiegoś czasu do Biura Postulacji dochodziły prośby i pytania o taką pomoc, służącą modlitwie za wstawiennictwem sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. Nadsyłane podziękowania za łaski otrzymywane za jego wstawiennictwem były dodatkowym bodźcem do przygotowania tej publikacji - wyjaśnia ks. prał. Albert Warso, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego bp. Piotra, pracownik watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

Książeczka będzie nosiła tytuł "Ani dnia bez modlitwy". Słowa te pochodzą z listu, jaki niemal trzy miesiące przed śmiercią sługa Boży skierował do oazowiczów.

Pisał w nim: "Serdecznie życzę, abyście wynieśli z tych rekolekcji ducha modlitwy… Postanówmy: ani dnia bez modlitwy".

- Okazją do wydania tej publikacji jest zbliżający się Dzień Chorego. Chcemy, by w tym dniu dotarła ona do jak największej liczby ludzi chorych i cierpiących. Ale jest ona skierowana do wszystkich - zaznacza ks. Albert.

Słowo wstępne do publikacji napisał bp Henryk Tomasik. Potem jest krótki biogram bp. Piotra.

Znalazły się w niej modlitwy o beatyfikację sługi Bożego: ta oficjalna i jeszcze inna ułożona przez śp. bp. Stefana Siczka - modlą się nią alumni radomskiego seminarium.

Poza tym są Nowenna za przyczyną sługi Bożego i Litania do niego, a więc modlitwy zatwierdzone przez Biskupa Radomskiego w październiku ubiegłego roku.

- Kolejną część tej niedużej publikacji stanowią rozważania wszystkich dwudziestu tajemnic Różańca świętego. Zostały one wybrane z różnych opublikowanych tekstów bp. Piotra Gołębiowskiego. Każde rozważanie kończy się wezwaniem skierowanym do sługi Bożego. Prosząc o beatyfikację, modlimy się także o potrzebny do niej cud, który będzie Bożym znakiem i potwierdzeniem. Stąd też w książeczce znajdą się również dwie modlitwy: modlitwa chorego w swojej własnej intencji i modlitwa innych w intencji chorego. Obydwie za wstawiennictwem sługi Bożego - wyjaśnia ks. Albert.

Dopełnieniem zamieszczonych modlitw są dwie ostatnie części publikacji.

Najpierw jest kilka myśli bp. Piotra. - Mają one stać się drogowskazem, pomocą w codziennym życiu wiarą, jak też być może inspiracją  do zapoznania  się szerzej z postacią naszego kandydata na ołtarze. Ostatnia część będzie zatytułowana: „O Słudze Bożym Biskupie Piotrze…”. Zawarty tam wybór wypowiedzi ma pokazywać wielkość tego Niezłomnego Pasterza i aktualność jego postaci. Oczywiście nie będą to wszystkie świadectwa o słudze Bożym, ale jedynie ich wybór. Znajdą się tam więc słowa św. Jana Pawła II, sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, hierarchów, duchownych, osób zakonnych i świeckich. Wypowiedzi te pochodzą sprzed wielu lat, ale są też takie zaledwie sprzed kilku tygodni - mówi ks. Warso.

Życzeniem wszystkich zaangażowanych w prace procesu beatyfikacyjnego jest, by książeczka ta dotarła do jak największej liczby osób. Księża biskupi i kapelani będą rozdawać ją chorym w szpitalach. Można ją też otrzymać bezpłatnie w siedzibie Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1. Można też wysłać prośbę o jej otrzymanie na adres: postulator.radom@wp.pl.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama