Grupy modlitewna "Radość i Nadzieja" spotyka się raz w miesiącu w kościele garnizonowym na Mszy świętej. Eucharystia sprawowanej jest za Radom, jego mieszkańców i całą diecezję. To modlitewne spotkanie rozpoczyna się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Do wspólnej modlitwy zaproszeni są mieszkańców miasta oraz wszystkie wspólnoty działające w mieście i diecezji. Inicjatorami modlitwy za Radom było małżeństwo Iwona i Zbigniew Bielowie.
Chodziło o tych, którzy sprawują jakąkolwiek władzę, czy służbę w mieście, aby czynili to w duchu wspólnego dobra. Tekst modlitwy za Radom zatwierdził bp Stefan Siczek. Później, ówczesny ordynariusz, bp Zygmunt Zimowski dołączył do intencji modlitwę za diecezję.
Dziś Msza św. za Radom i diecezję sprawowana była już po raz 140.
Eucharystii przewodniczył bp Piotr Turzyński.
Na początku Mszy św. ks. Grzegorz Tęcza, opiekun duchowy wspólnoty „Radość i Nadzieja”, przypomniał, że obecnych gromadzi tu i łączy wspólna modlitwa za Radom i diecezję. - Ufamy, że kiedy wołamy do Pana Boga, wzywając Bożego miłosierdzia i Bożej łaskawości, czynimy to, co dobre. Dajemy to, co możemy. Ufamy, że nasza modlitwa przyniesie błogosławiony owoc - mówił ks. Tęcza.
W homilii nawiązując do czytanej Ewangelii bp mówił: - Kiedy patrzymy na relacje w polityce, Europie, kiedy widzimy to, co robi Rosja, zdajemy sobie sprawę, że są jakieś przekłamania, manipulowania, interesy. Jest walka dobra ze złem. Zdajemy sobie sprawę, że walka zapewne też jest w naszym mieście. Niech nas to nie dziwi. Na Ziemi nie będzie takiego momentu, że ta walka ustanie. Bo dopóki człowiek żyje, to szatan chce go złamać dla siebie.
Bp Piotr Turzyński wygłosił homilię podczas jubileuszowej Eucharystii
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Biskupowi za obecność i przewodniczenie Eucharystii w imieniu obecnych wspólnot dziękowali państwo Bielowie. - Pierwsza nasza Msza św. miała miejsce 3 marca 2002 roku. Nasz najmłodszy syn miał wtedy 3 tygodnie, a teraz ma 14 lat.
My dajemy siebie do dyspozycji Panu Jezusowi, wiemy, że On chce królować w tym mieście, chce obsypywać nas łaskami i miłosierdziem, i dajemy Mu taką możliwość. Prosimy Go, aby to On działał, zmieniał nasze miasto, nasze serca, żeby tu królował, chcemy Go ogłosić Królem naszego miasta, diecezji, nas wszystkich - powiedziała I. Biel.
To modlitewne spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu i odczytaniem Modlitwy za Radom: „Panie Jezu, Ty w Kanie Galilejskiej przemieniłeś wodę w wino na prośbę swojej Matki Maryi. My dzisiaj, wierząc Twoim słowom: „Proście, a będzie wam dane: szukajcie, a znajdziecie: kołaczcie, a otworzą wam" (Mt 7, 7), za pośrednictwem Twojej i naszej Matki, prosimy Cię, abyś mocą Ducha Świętego przemienił Radom i diecezję, tak jak kiedyś przemieniłeś wodę w wino. Niech Twój Święty Duch skruszy kamienne serca, a da nam wszystkim „serca z ciała” (Ez 36, 26), czyste i piękne, aby wszyscy ludzie w naszym mieście i diecezji byli dobrzy, zgodni, a na ich twarzach gościł uśmiech.
Ześlij Panie Ducha Świętego na wszystkich rządzących w Radomiu, aby sprawowali władzę sprawiedliwie i uczciwie; aby byli zawsze gotowi pomagać ludziom i swoją pracę traktowali, jako powołanie w służbie drugiemu człowiekowi. Prosimy Cię o pracę dla bezrobotnych, o chleb dla głodnych, o dach nad głową dla bezdomnych, o zdrowie dla chorych na duszy i ciele. Wyrwij Panie z nałogu uzależnionych. Wszystkie rodziny obdarz pokojem i jednością, umacniaj je w miłości. Niech Twój Święty Duch oświeca młode pokolenie, niech prowadzi je drogą wiary i czystości. Posyłaj Panie hufce anielskie, które będą walczyły ze złem w naszym mieście i diecezji i będą broniły nas od wszelkich zasadzek złego ducha.
Tym, którzy już Ciebie poznali i przyjęli, mówisz: „Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić, dlatego że wiele ludu mam w tym mieście” (Dz 18, 9b-10).
Jezu, daj nam łaskę, abyśmy z ufnym sercem przyjęli Twoje Słowo i byli Twoimi świadkami, w każdym miejscu i o każdej porze, głosząc, że Ty zmartwychwstałeś i żyjesz. Jezu, ufamy Tobie!”.