Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nie waham się użyć serca

"Mam serce i nie zawaham się go użyć" - pod takim hasłem wolontariusze ŚDM diecezji radomskiej przez 7 miesięcy będą nieść miłosierdzie potrzebującym. Jutro chcą zanieść kanapki bezdomnym.

"Body & Soul Project 2016" ruszył w zeszłym miesiącu. - Jego założeniem jest 7 wizyt wolontariuszy ŚDM w miejscach, gdzie miłosierdzie można przekuć w realny czyn na rzecz ludzi potrzebujących, a więc w więzieniach, szpitalach, jadłodajniach dla ubogich - wyjaśnia Otylia Brendel z sekcji medialnej ŚDM.

Pierwsza akcja już się odbyła. Wolontariusze przed dworcem PKP rozdawali gorącą herbatę przechodniom.

Tym razem w ramach uczynku "Głodnych nakarmić" chcą kanapkami zrobionymi przez wolontariuszy obdarować osoby bezdomne.

- Prosimy wszystkich chętnych o zrobienie przynajmniej 3 kanapek i przyniesienie ich w czwartek 25 lutego do Duszpasterstwa Akademickiego (Radom, ul. Górnicza 2) między godz. 16 a 18. Następnie funkcjonariusze Straży Miejskiej dwoma radiowozami pojadą do miejsc, gdzie najczęściej można spotkać osoby bezdomne i przekażą kanapki - informuje O. Brendel.

Jeśli chcecie zrobić ten dobry uczynek, należy wcześniej skontaktować się z kooordynatorem akcji Bartoszem Sałajem (bartosz.salaj@op.pl).

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/1673072166292947/.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma