Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Nowe Prezydium Krajowe KSM

W Płocku odbyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM. Uczestniczył w niej bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski, a z ramienia KEP Delegat ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

- Podziwiam sposób przeprowadzenia wyborów, piękne prezentacje poszczególnych osób, zatroskanie o KSM ze strony pytających. Dziękuję ustępującemu Prezydium, a nowemu życzę światła i Bożej pomocy w wypełnianiu misji - powiedział bp Tomasik.

Jak informuje Patrycja Przybysławska, rzecznik prasowy Zarządu Diecezjalnego KSM diecezji płockiej, podczas trzydniowego spotkania, które rozpoczęło się 26 lutego, omówiono szereg ostatnich inicjatyw stowarzyszenia. Były to m.in.: VI Ogólnopolska Spartakiada Zimowa pod hasłem „Żyć, nie wegetować”, Debaty Walentynkowe, które odbyły się w kilku miastach Polski i powstająca Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa, wspólna inicjatywa KSM i biura prasowego Konferencji Episkopatu Polski. Jednakże najważniejszym punktem obrad, w których uczestniczyło 130 osób z 30 diecezji, były wybory Prezydium Krajowej Rady KSM.

Skład nowego Prezydium:

Ilona Trojnar - Przewodniczący (diecezja siedlecka)

Wioletta Pietraszko - Zastępca Przewodniczącego (diecezja drohiczyńska),

Anna Dzwonkowicz - Zastępca Przewodniczącego (diecezja rzeszowska),

Aleksandra Samula - Sekretarz (diecezja pelplińska),

Piotr Kurianowicz - Skarbnik (diecezja ełcka).

Krajowa Komisja Rewizyjna:

Paweł Kurasz - Przewodniczący (archidiecezja przemyska),

Mateusz Kuźniar - Zastępca Przewodniczącego (archidiecezja przemyska),

Łukasz Charuba - Sekretarz (archidiecezja łódzka).

Pamiątkowa fotografia uczestników ogólnopolskiej sesji KSM w Płocku   Pamiątkowa fotografia uczestników ogólnopolskiej sesji KSM w Płocku
Archiwum KSM w Płocku

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL