Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wyjątkowe spotkanie przed Dniem Kobiet

Tym razem gościem będzie bp Piotr Turzyński. Najbliższe spotkanie z cyklu "Całkiem inna - Kobieta w blasku stwórcy" odbędzie się w niedzielę 6 marca w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu.

W ramach cyklu "Całkiem inna - Kobieta w blasku stwórcy" raz w miesiącu spotykają się panie w różnym wieku. Co miesiąc jest też inny gość, ale spotkania mają stały schemat. Jest czas na kawę, herbatę i pogaduszki przy ciastku, czas adoracji w kaplicy i czas na konferencję wygłoszoną przez zaproszonego gościa.

W marcu spotkanie będzie wyglądało nieco inaczej. - Ponieważ jest to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Kobiet, spotkanie będzie wyjątkowe. Rozpoczniemy je od Mszy św. o 19.00 - to będzie specjalna Eucharystia tylko dla kobiet, w naszej kaplicy. Odprawi ją ks. Mariusz Wilk. Potem konferencję wygłosi bp Turzyński. Będzie też czas na kawę, herbatę i ciastko - wyjaśnia Klaudia Miśkiewicz, jedna z pomysłodawczyń cyklu.

- Przed nami 8. spotkanie, za nami 7. Na tych siedmiu spotkaniach miałyśmy kobiety w każdym wieku. Przychodzą i młodsze, i starsze, studentki, osoby pracujące, mamy, żony. Mniej więcej jest stałe grono odbiorców, ale też pojawia się sporo nowych twarzy - mówi Dominika Brdak, druga z inicjatorek imprezy.

Dominika zachęca do udziału w spotkaniach: - Warto się na nich pojawiać, ponieważ nasi goście poruszają tematy, które są ważne dla kobiet i o których w życiu codziennym nie ma czasu porozmawiać. A tu jest i czas, i przestrzeń, żeby je poruszyć, żeby się nad nimi zastanowić i podzielić swoimi spostrzeżeniami z innymi.

Klaudia i Dominika mają już plany na przyszłe spotkania. Będą gościć m.in. znaną blogerkę Katarzynę Olubińską, która prowadzi blog "Bóg w wielkim mieście", czy s. Małgorzatę Chmielewską, która prowadzi ośrodki dla osób bezdomnych.

- Mamy dużo pomysłów. Te spotkania będą  się rozwijać. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem - mówią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama