Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ubiorą ubogich

W ramach projektu "Body & Soul" - Ciało i dusza - wolontariusze ŚDM z diecezji radomskiej zrealizują w marcu kolejny uczynek miłosierdzia: "nagich przyodziać". Akcja przebiegać będzie pod hasłem: "Własnymi ciuchami nagich przyodziać".

- Marcowy uczynek miłosierdzia będzie zachętą do ofiarowania niepotrzebnej odzieży w dobrym stanie osobom najbardziej potrzebującym - wyjaśnia Otylia Brendel z sekcji medialnej ŚDM diecezji radomskiej.

Odzież można przynosić do Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu w środę i czwartek, 16 i 17 marca, od 16.00 do 19.00. W sobotę 19 marca wolontariusze przejrzą ubrania, podzielą na kategorie i zapakują. Przed Wielkanocą odzież trafi do najbardziej potrzebujących.

- Nie ma ograniczenia, jeżeli chodzi o rodzaj odzieży. Przyjmiemy zarówno damską, męską i dziecięcą - w każdym rozmiarze. Zależnie od liczby zebranych ubrań, będziemy mogli zdecydować, do jakich placówek zostaną one zawiezione - wyjaśnia Bartosz Sałaj, koordynator projektu.

W rozwiezieniu paczek pomoże wolontariuszom radomska Straż Miejska.

- Body & Soul Project 2016 to radomska odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka do realizacji uczynków miłosierdzia. Przez 7 miesięcy 2016 roku wolontariusze ŚDM planują wypełnić uczynki co do ciała. W styczniu na radomskim dworcu rozdawali gorącą herbatę w ramach uczynku "spragnionych napoić", następnie w lutym zebrali kilkaset zrobionych przez siebie kanapek dla bezdomnych ("głodnych nakarmić") - przypomina Otylia .

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • az1997
  16.03.2016 01:29
  Cała ta akcja nazwana szumnie "Body & Soul" (zgodnie z modą, której ulega, jak widać, także Kościół ze szkodą dla języka polskiego) zaczyna niebezpiecznie skręcać w drogę prowadzącą już tylko do krainy absurdu. Najpierw te kanapki z wykaligrafowanymi na papierze śniadaniowym napisami w rodzaju: "Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan!". A teraz ten pomysł z używaną odzieżą. Wygląda na to, że po zlikwidowaniu problemu głodu przyszedł czas na likwidację nagości. Aż boję się pomyśleć, co będzie, gdy przyjdzie czas na uczynek miłosierdzia związany z grzebaniem umarłych. Czyżby kaplica przedpogrzebowa przy Podwalnej miała przeżyć oblężenie, a później coś w rodzaju samodzielnego pochówku po eksporcie w asyście flag ŚDM-u? Przydałoby się więcej zdrowego rozsądku w tych wszystkich akcjach.
  doceń 1
 • stumbras07zglossie
  20.03.2016 23:01
  Ok, mamy więc "body". A kiedy będzie "soul"? Czy aby na pewno wyrobimy się do lipca? Wszelkich koordynatorów projektu ("projectu") prosimy o większe zaangażowanie. Odwagi!
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma