Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ubiorą ubogich

W ramach projektu "Body & Soul" - Ciało i dusza - wolontariusze ŚDM z diecezji radomskiej zrealizują w marcu kolejny uczynek miłosierdzia: "nagich przyodziać". Akcja przebiegać będzie pod hasłem: "Własnymi ciuchami nagich przyodziać".

- Marcowy uczynek miłosierdzia będzie zachętą do ofiarowania niepotrzebnej odzieży w dobrym stanie osobom najbardziej potrzebującym - wyjaśnia Otylia Brendel z sekcji medialnej ŚDM diecezji radomskiej.

Odzież można przynosić do Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu w środę i czwartek, 16 i 17 marca, od 16.00 do 19.00. W sobotę 19 marca wolontariusze przejrzą ubrania, podzielą na kategorie i zapakują. Przed Wielkanocą odzież trafi do najbardziej potrzebujących.

- Nie ma ograniczenia, jeżeli chodzi o rodzaj odzieży. Przyjmiemy zarówno damską, męską i dziecięcą - w każdym rozmiarze. Zależnie od liczby zebranych ubrań, będziemy mogli zdecydować, do jakich placówek zostaną one zawiezione - wyjaśnia Bartosz Sałaj, koordynator projektu.

W rozwiezieniu paczek pomoże wolontariuszom radomska Straż Miejska.

- Body & Soul Project 2016 to radomska odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka do realizacji uczynków miłosierdzia. Przez 7 miesięcy 2016 roku wolontariusze ŚDM planują wypełnić uczynki co do ciała. W styczniu na radomskim dworcu rozdawali gorącą herbatę w ramach uczynku "spragnionych napoić", następnie w lutym zebrali kilkaset zrobionych przez siebie kanapek dla bezdomnych ("głodnych nakarmić") - przypomina Otylia .

Ubiorą ubogich  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama