Nowy numer 49/2020 Archiwum

Koncert dla młodych na ŚDM

Rycerze Kolumba z Radomia zapraszają na koncert charytatywny legendarnej grupy „Raz Dwa Trzy”. Odbędzie się on w sobotę 2 kwietnia o 18.00 w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego przy ul. Żeromskiego 53.

Bilety-cegiełki można kupić w Księgarni im. św. Kazimierza przy ul. Malczewskiego 1. Księgarnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–17.00. W soboty księgarnia czynna jest do 13.00. Koncert organizowany jest w ramach akcji „Bilet dla Brata”.

Podczas koncertu odbędzie się licytacja wartościowych przedmiotów podarowanych przez znane osobistości oraz loteria fantowa. Pieniądze ze sprzedaży biletów oraz z licytacji i loterii zostaną przeznaczone na przyjazd do Polski na Światowe Dni Młodzieży młodych ze Wschodu.

Podczas konferencji prasowej Andrzej Anasiak, delegat stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce, poinformował, że radomscy Rycerze zaprosili 60-osobową grupę młodzieży z Zaporoża na Ukrainie. – Młodzi przyjadą najpierw do Radomia, a od nas udadzą się do Krakowa. Mamy nadzieję, że dzięki cegiełkom zapewnimy im udany pobyt – mówił.

Na przyjęcie grupy z Zaporoża potrzebne jest 50 tys. zł.

W konferencji wziął również udział ks. Wiesław Lenartowicz, kapelan Rady 14004, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. – Nie jesteśmy organizacją charytatywną, to nie jest kolejna fundacja, która ma na celu prowadzenie działalności charytatywnej. Rycerze opierają się nie tylko na miłosierdziu, które wypływa z wiary, ale także na zasadach jedności, partnerstwa, umiłowania ojczyzny. To wszystko wynika z tego, że jesteśmy katolikami. Każde comiesięczne spotkanie Rycerzy Kolumba połączone jest z formacją duchową. Towarzyszy mu albo Msza św, albo katecheza. Mamy specjalne dni skupienia dla mężczyzn. Naszym szczytowym formacyjnym wydarzeniem jest nocna pielgrzymka mężczyzn – powiedział.

Z kolei o działalności Rycerzy Kolumba w Polsce i w naszej diecezji mówił Krzysztof Orzechowski, były delegat stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce. W tym roku przypada dziesięciolecie obecności Rycerzy Kolumba w diecezji.

„Raz Dwa Trzy” należą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek – swój i odbiorcy potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem.

Koncert będzie okazją do zaprezentowania najbardziej znanych utworów z ich repertuaru, pojawią się także piosenki mniej znane, w nowych, odświeżonych aranżacjach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama