Nowy numer 47/2020 Archiwum

Niedziela Palmowa w radomskim skansenie

To kilkuletnia tradycja. Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na obchody Niedzieli Męki Pańskiej.

Centralnym wydarzeniem jest Msza św. sprawowana o 13.00 w zabytkowym kościele pw. św. Doroty, który do radomskiego skansenu trafił z podradomskiego Wolanowa.

- Celebrze, która podobnie jak w latach ubiegłych będzie transmitowana przez TVP Polonia, będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik. Pasterz diecezji radomskiej wygłosi także kazanie. Alumni radomskiego Wyższego Seminarium Duchownego wykonają Mękę Pańską wg św. Łukasza, a na koniec liturgii zespół Wolanianki zaśpiewa Hymn Światowych Dni Młodzieży. Ponadto w procesji, która przyjdzie do kościoła, a potem sprzed świątyni pójdzie na pola skansenu, palmy poniosą wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Obecność wolontariuszy to przypomnienie, że w naszym muzeum 23 lipca odbędzie się wielka impreza „Posmakuj Polski” w ramach tzw. Dni w Diecezji, pierwszego etapu Światowych Dni Młodzieży. W skansenie spodziewamy się około 10 tys. młodych z całego świata - mówi Ilona Jaroszek, dyrektor skansenu.

Po liturgii Niedzieli Palmowej odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną oraz otwarcie pokonkursowej wystawy. Muzeum przygotowało ponadto warsztaty pisankarskie, a na terenie obiektu odbędzie się kiermasz wielkanocny, który potrwa do 18.00.

Patronem medialnym obchodów Niedzieli Palmowej w radomskim skansenie jest "Gość Niedzielny".

W obecnym kształcie kościół pw. św. Doroty pochodzi z XVIII w.   W obecnym kształcie kościół pw. św. Doroty pochodzi z XVIII w.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama