Nowy numer 48/2020 Archiwum

Casting na "Nieziemskie granie"

Wielki koncert odbędzie się w Radomiu 23 lipca podczas Światowych Dni Młodzieży w diecezji. We wtorek po Wielkanocy w Duszpasterstwie Akademickim (ul. Górnicza 2) odbędą się przesłuchania chętnych do chóru.

Koncert będzie częścią Apelu Młodych kończącego tzw. Dni w Diecezji w ramach ŚDM. W apelu weźmie udział młodzież z wielu krajów świata, która wybrała naszą diecezję na pierwszą część pobytu w Polsce. Razem z nimi - podobnie, jak na apelach w poprzednich latach - stawią się młodzi z całej diecezji. Organizatorzy spodziewają się na apelu około 10 tys. osób.

To będzie szósty Apel Młodych, na którym chór i zespół poprowadzi ks. Bartłomiej Wink   To będzie szósty Apel Młodych, na którym chór i zespół poprowadzi ks. Bartłomiej Wink
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
- Jednym z ważnych elementów przygotowań jest skompletowanie zespołu, który wystąpi na koncercie „Nieziemskie granie”. Chcielibyśmy stworzyć ekipę z uzdolnionych muzycznie młodych ludzi. Przesłuchanie osób, które są chętne śpiewać, odbędzie się w Duszpasterstwie Akademickim 29 marca o godz. 10 - informuje i zaprasza ks. Bartłomiej Wink, szef zespołu muzycznego i chóru Młodzi z Winkiem.

To będzie szóste granie pod batutą ks. Winka. - Nie trzeba żadnych CV. Czekamy tylko na chętnych, którzy zechcą wziąć udział w przesłuchaniu, a potem poświęcić swój czas. Próby zaczniemy już w kwietniu. Podczas przesłuchania kandydat będzie miał do wykonania wybraną przez siebie piosenkę religijną. Poprosimy go o kontakt, a potem wyślemy zaproszenie drogą mejlową. Na „Nieziemskie granie” szykujemy znane z poprzednich apeli utwory, a do tego także garść nowych. Przygotujemy, oczywiście, tegoroczny hymn Światowych Dni Młodzieży, a obok niego również i inne, jak np. „Abba, Ojcze”, który młodzi śpiewali w Częstochowie w 1991 r. - mówi ks. Wink.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama