Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zadatek naszego zmartwychwstania

Drodzy Diecezjanie!

Zbliżają się dni Jego zbawczej Męki i chwalebnego Zmartwychwstania, dni, w których czcimy zwycięstwo Chrystusa nad złym duchem i wspominamy misterium naszego Odkupienia (2. Prefacja o Męce Pańskiej) - tak modliliśmy się w czasie przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

Tę prawdę o Zwycięskim Chrystusie wyznajemy już w inny sposób w okresie wielkanocnym: „Przez Niego synowie światłości rodzą się do wiecznego życia, a bramy nieba otwierają się dla wierzących. On swoją śmiercią wybawił nas od śmierci, a jego zmartwychwstanie jest zadatkiem naszego zmartwychwstania” (2. Prefacja wielkanocna).

Zmartwychwstały Jezus Chrystus objawia w pełni swoje bóstwo i przynosi nadzieję. Obdarowuje nowym życiem oraz ukazuje potęgę miłości ofiarnej, która staje się miłością zwycięską.

W atmosferze dziękczynienia, składanego Panu Bogu za największy cud Chrystusa, razem z bp. Adamem Odzimkiem i bp. Piotrem Turzyńskim prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama