Nowy numer 49/2020 Archiwum

Spotkanie z córką świętej

W najbliższą środę, 30 marca, nadarzy się niepowtarzalna okazja spotkania z najmłodszym dzieckiem świętej - Gianną Emanuelą Mollą.

Gianna Emanuela Molla jest najmłodszym dzieckiem zmarłej w 1962 r. św. Gianny (Joanny) Beretty-Molli i jedną z najaktywniejszych propagatorek jej życia. W Radomiu podzieli się świadectwem życia swojej „świętej mamy”, jak ją nazywa.

Podczas jednego ze spotkań Gianna Emanuela wspominała, że wielkim czcicielem jej mamy był Jan Paweł II. Kiedy w 2004 r. ją kanonizował, określił ziemską wędrówkę Świętej jako jeden wielki hymn na cześć życia, ale i bezgraniczną ofiarę, bo miała odwagę oddać się całkowicie Bogu i bliźnim. „Ukoronowaniem jej filozofii życia jestem ja - dzięki niej przecież żyję... Jest święta za to jak żyła, a dopiero potem za sposób, w jaki zmarła” - mówiła córka św. Joanny

Św. Joanna Beretta-Molla jest osobą, która w swoim życiu potrafiła w doskonały sposób odpowiedzieć na miłość. Jest kobietą, która do dziś inspiruje wielu ludzi. Stanowi przykład dla młodych, zakochanych, małżonków, lekarzy, rodzin.

- Św. Joanna chciała zostać misjonarką świecką w Brazylii, jednak zdrowie jej na to nie pozwoliło. Rozpoznała swoje powołanie jako lekarka. Później dzięki modlitwie odkryła, że jej powołanie to bycie matką i praca wśród ludzi, do których zostanie posłana w swoimi kraju. Po kilku miesiącach spotyka swojego męża Piotra i tak rozpoczyna się ich wielka miłość, której świadectwem są piękne listy. Natomiast ukoronowaniem takiego świętego życia są narodziny najmłodszej córki. Joanna rezygnuje z leczenia, będąc świadoma swojego stanu zdrowia. Postanawia, że ma przyjść na świat jej dziecko, a jej życie jest na drugim miejscu. Tydzień po narodzinach córki, która otrzymała jej imię, Joanna umiera. Świadectwo tej wielkiej miłości pozostaje. Po jej śmierci mąż, Piotr, powiedział, że była głęboko przekonana i jako matka, i jako lekarz, że dziecko, które nosiła w łonie zaledwie od dwóch miesięcy, kiedy się dowiedziała o chorobie, ma takie samo prawo do życia jak ona i chciała to prawo uszanować - opowiada ks. Piotr Wołąkiewicz, wikariusz parafii pw. MB Miłosierdzia w Radomiu.

Spotkanie z Gianną odbędzie się o 19.00 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga 31a w Radomiu. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za rodziny, świadectwo Gianny o jej świętej matce oraz błogosławieństwo relikwiami św. Joanny Beretty-Molli, patronki  małżeństw, rodzin, dzieci poczętych i kobiet w stanie błogosławionym. W spotkaniu uczestniczył będzie bp Piotr Turzyński.

Spotkanie zorganizowali inicjatywa „Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy” oraz Domowy Kościół. - Zapraszamy wszystkich serdecznie. Zarówno tych, którzy już znają świętą Joannę Berettę-Mollę, jak i tych, którzy dopiero chcą ją poznać. Spotkanie to będzie naszym duchowym przygotowaniem do zbliżającego się Dnia Świętości Życia, który w tym roku przypada 4 kwietnia - zachęcają organizatorzy.

Spotkanie z córką świętej  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama