Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jego imię zna tylko Bóg

Przypadający w tym roku 4 kwietnia Dzień Świętości Życia związany jest z uroczystością Zwiastowania NMP. Jest to dzień, w którym poprzez włączenie się w Marsz dla Życia, czy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego możemy dać wyraz naszego przywiązania do afirmacji życia na każdym jego etapie.

- Dzień Świętości Życia ustanowił Jan Paweł II 25 marca 1995 r. Jego następcy wielokrotnie podkreślali wartość ludzkiego życia i jego nienaruszalność od poczęcia do naturalnej śmierci. W grudniu ubiegłego roku papież Franciszek rozpoczął w Kościele Rok Miłosierdzia.  Zaprosił katolików całego świata do podjęcia konkretnych uczynków miłosierdzia. Jednym z nich jest obrona życia ludzkiego. Dokonuje się ona m.in. przez Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i udział w Marszach Życia i Rodziny - wyjaśnia Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

Radomskie obchody Dnia Świętości Życia 4 kwietnia rozpocznie Marsz dla Życia. W kościele ojców bernardynów będzie Msza św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa adopcja to modlitwa w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Może się jej podjąć każdy, bez względu na wiek, ale musi być świadomy, w jakiej intencji się modli. - Nie wiemy, za jakie dziecko się modlimy. Jego imię zna tylko Bóg. Wierzymy, że poprzez naszą modlitwę dziecko zostaje uratowane. Modlitwa trwa 9 miesięcy. W tym czasie trzeba codziennie odmawiać dziesiątkę Różańca i specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców. Można też dołączyć dowolne postanowienia. To nie jest duże obciążenie, a radość wielka - zapewnia pani Małgorzata.

Osoby, które 4 kwietnia podejmą duchową adopcję, otrzymają przypinki - małe stópki. To znak rozpoznawczy obrońców życia. Ten niewielki znaczek przedstawia stópki 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka w skali 1:1.

Program:

17.00 - Marsz dla Życia sprzed radomskiej katedry do kościoła ojców bernardynów.

17.45 - Spektakl „Pętla” w wykonaniu młodzieży z PG nr 5.

18.30 - Msza św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Eucharystii w kościele ojców bernardynów przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik.

19.30 - Procesja ze świecami pod pomnik Maryi Matki Życia i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia.

Przed kościołem ojców bernardynów od 2 do 4 kwietnia będzie można obejrzeć wystawę „Wybierz życie”.

  Przy pomniku Maryi Matki Życia obrońcy życia zawierzą się Matce Bożej
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma