Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jego imię zna tylko Bóg

Przypadający w tym roku 4 kwietnia Dzień Świętości Życia związany jest z uroczystością Zwiastowania NMP. Jest to dzień, w którym poprzez włączenie się w Marsz dla Życia, czy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego możemy dać wyraz naszego przywiązania do afirmacji życia na każdym jego etapie.

- Dzień Świętości Życia ustanowił Jan Paweł II 25 marca 1995 r. Jego następcy wielokrotnie podkreślali wartość ludzkiego życia i jego nienaruszalność od poczęcia do naturalnej śmierci. W grudniu ubiegłego roku papież Franciszek rozpoczął w Kościele Rok Miłosierdzia.  Zaprosił katolików całego świata do podjęcia konkretnych uczynków miłosierdzia. Jednym z nich jest obrona życia ludzkiego. Dokonuje się ona m.in. przez Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i udział w Marszach Życia i Rodziny - wyjaśnia Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

Radomskie obchody Dnia Świętości Życia 4 kwietnia rozpocznie Marsz dla Życia. W kościele ojców bernardynów będzie Msza św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa adopcja to modlitwa w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Może się jej podjąć każdy, bez względu na wiek, ale musi być świadomy, w jakiej intencji się modli. - Nie wiemy, za jakie dziecko się modlimy. Jego imię zna tylko Bóg. Wierzymy, że poprzez naszą modlitwę dziecko zostaje uratowane. Modlitwa trwa 9 miesięcy. W tym czasie trzeba codziennie odmawiać dziesiątkę Różańca i specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców. Można też dołączyć dowolne postanowienia. To nie jest duże obciążenie, a radość wielka - zapewnia pani Małgorzata.

Osoby, które 4 kwietnia podejmą duchową adopcję, otrzymają przypinki - małe stópki. To znak rozpoznawczy obrońców życia. Ten niewielki znaczek przedstawia stópki 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka w skali 1:1.

Program:

17.00 - Marsz dla Życia sprzed radomskiej katedry do kościoła ojców bernardynów.

17.45 - Spektakl „Pętla” w wykonaniu młodzieży z PG nr 5.

18.30 - Msza św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Eucharystii w kościele ojców bernardynów przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik.

19.30 - Procesja ze świecami pod pomnik Maryi Matki Życia i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia.

Przed kościołem ojców bernardynów od 2 do 4 kwietnia będzie można obejrzeć wystawę „Wybierz życie”.

Przy pomniku Maryi Matki Życia obrońcy życia zawierzą się Matce Bożej   Przy pomniku Maryi Matki Życia obrońcy życia zawierzą się Matce Bożej
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama