Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jesteśmy pośrednikami dobra

II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia - jest patronalnym świętem Caritas. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia, który w Kościele obchodzić będziemy po raz 72.

Tym razem Tydzień Miłosierdzia przebiegał będzie pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec".

- Mamy być miłosierni jak Ojciec. W diecezji to miłosierdzie pokazujemy w bardzo konkretny sposób, bo przez 64 szkolne koła Caritas, w których mamy 550 aktywnych wolontariuszy, i 107 parafialnych zespołów Caritas, w których działa około 900 wolontariuszy. Niektóre z nich działają incydentalnie, wiele prowadzi świetlice, zajęcia wyrównawcze dla uczniów i organizuje wypoczynek dla dzieci. Za to dobro dziękuję - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia w kościołach będą zbierane ofiary, które będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas w diecezji i w parafiach.

Diecezjalna Caritas prowadzi kilkanaście dzieł i projektów wspierających osoby potrzebujące. Są to m.in. Świetlica Akademia Młodych Caritas Diecezji Radomskiej, Telefon Zaufania (pod numerem 800 311 800 udzielane są bezpłatne porady), Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Matki i Dziecka, czy Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej im. św. Józefa, w którym działa 11 wolontariuszy.

Gdyby ktoś chciał do nich dołączyć, bądź zgłosić chorego z terenu Radomia, by hospicyjni wolontariusze pomogli w opiece nad nim, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 48 365 29 29. Niektóre z nich są dofinansowywane przez Gminę Miasta Radomia i powiat radomski.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączają się w jakiekolwiek działa miłosierdzia prowadzone przez nas. Caritas to nie tylko instytucja, osoby zatrudnione i wolontariusze, ale przede wszystkim darczyńcy. My jesteśmy tylko pośrednikami dobra, które wypływa z serca każdego człowieka. Za każdy gest dobra, który kierujecie państwo poprzez Caritas na rzecz osób potrzebujących, gorąco dziękuję. Bez was Caritas nie istnieje - przyznał ks. Kowalski.

Ks. R. Kowalski, dziękując za dotychczasowe wsparcie i zaufanie, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% dla Caritas - KRS 0000222733.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama