Nowy numer 28/2018 Archiwum

Znów zakwitają Pola Nadziei

Pola Nadziei to międzynarodowa akcja, która ma pomóc ludziom chorym na raka. Diecezja radomska włączyła się w nią po raz trzeci. W ciągu trzech lat posadziliśmy 12 tysięcy żonkili.

- Chcemy, by poprzez naszą akcję ludzie dorośli oraz młodzież byli bardziej wrażliwi na los nieuleczalnie chorych. Ma nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej opieki w trudnym dla nich okresie - wyjaśnia ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Cebulki żonkili sadzone były jesienią. Wiosną, kiedy kwiaty zakwitają, odbywają się - najczęściej przy kościołach po niedzielnych Mszach św. - kwesty. Ofiarodawcy otrzymują od wolontariuszy kwiat żonkila lub jego symbol, a dochód przeznaczany jest na specjalistyczny sprzęt.

- Niektóre osoby nie chcą mówić o swojej chorobie nowotworowej, mają obawy, wstydzą się. Choroba to nie jest żaden wstyd, a czym więcej będziemy o niej mówić i mieć grono przyjaciół, tym łatwiej będzie się z chorobą zmagać. Chciejmy wiosną, kiedy zakwitają żonkile, solidaryzować się z osobami, które chorują na nowotwory, odwiedzajmy ich, wspierajmy naszą serdecznością. Wiele z tych osób potrzebuje transportu do lekarza specjalisty, a nawet, by ktoś zrobił im codzienne zakupy - mówi ks. Robert i zachęca, byśmy w trwającym właśnie Tygodniu Miłosierdzia znaleźli czas, by odwiedzać chorych oraz solidaryzować się z nimi i za nich się modlić.

  - Poprzez naszą akcję chcemy uwrażliwić na los nieuleczalnie chorych - mówi ks. Robert Kowalski
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma