Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z Kanady do Polski od rycerzy

W dystrybucję zaangażowała się Caritas Diecezji Radomskiej. Dzięki Rycerzom Kolumba i Wheelchair Foundation z Kanady 280 wózków inwalidzkich trafiło do niepełnosprawnych.

To kolejny efekt współpracy i zaangażowania Rycerzy Kolumba z Polski i zza Atlantyku. Jednakże po raz pierwszy była to współpraca z tym zakonem w Kanadzie. - W sprawie sprowadzania sprzętu pomagającego chorym i niepełnosprawnym współpracujemy od 10 lat, a więc od samego początku, gdy Rycerze Kolumba pojawili się w Polsce. Świadczenie miłosierdzia to pierwsze z zadań rycerzy. Do tej pory wspierali i wspierają nas nasi współbracia z USA, a teraz pojawiła się szansa na poszerzenie współpracy o Kanadę. Te 280 wózków, które trafiły teraz do Polski, to owoc prawie 10-letniej współpracy Rycerzy Kolumba właśnie w Kanadzie z tamtejszą Wheelchair Foundation. A na zakończenie akcji przekazywania tego transportu potrzebującym przyleciała do nas Christina Flessner, jej założycielka i szefowa - informuje Leszek Waksmundzki, konsultant Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba ds. rozwoju.

Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" dziękuje założycielce Wheelchair Foundation za okazaną pomoc   Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" dziękuje założycielce Wheelchair Foundation za okazaną pomoc
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
- Nasza fundacja za główny cel stawia sobie pomoc osobom niepełnosprawnym. Przez 10 lat działalności przekazaliśmy niepełnosprawnym i chorym 40 tys. wózków. Niesiemy pomoc w Meksyku, na Ukrainie, w Afryce, a ostatnio także w Polsce. To piękny moment, gdy można zobaczyć uśmiech obdarowanych osób. Sama nie wiem, ile razy słyszałam wówczas słowa: „Niech cię Pan Bóg błogosławi”. Pytałam też wiele razy tych ludzi, dokąd pojadą najpierw. Niejednokrotnie słyszałam, że do kościoła, by podziękować Bogu za ten dar - mówi Ch. Flessner.

Jeden z wózków otrzymała 8-letnia Klaudia, podopieczna Stowarzyszenia „Budujemy Przystań”. - Córka dopiero dwa lata temu zaczęła chodzić, a nadal ma z tym trudności. Dzięki temu wózkowi będziemy mogły wybierać się na dalsze spacery - cieszy się mama.

Wizyta Christiny Flessner to okazja, by porozmawiać osobiście z obdarowanymi oraz by przyjrzeć się z bliska pracy radomskiej Caritas. - Wygląda na to, że nasza współpraca będzie się rozwijać i nabierze jeszcze większego rozmachu - mówi dyrektor ks. Robert Kowalski.

8-letnia Klaudia i Christina Flessner - obie szczęśliwe. Cieszy się też mama dziewczynki. Stoją Rycerze Kolumba oraz pracownicy Caritas i Stowarzyszenia "Budujemy Przystań"   8-letnia Klaudia i Christina Flessner - obie szczęśliwe. Cieszy się też mama dziewczynki. Stoją Rycerze Kolumba oraz pracownicy Caritas i Stowarzyszenia "Budujemy Przystań"
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama