Nowy numer 3/2021 Archiwum

Chcą pomóc chorej Klaudii

Szydłowiecki Marsz Życia wyruszy po raz drugi. Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnej Klaudii Kozieł.

Impreza odbędzie się 24 kwietnia. Start o 14.00 na rynku.

- Ideą marszu jest promowanie życia i dbanie o życie. Widzimy, jak czasem niektóre osoby na własne życzenie niszczą sobie zdrowie, a osoby chore, które chciałyby normalnie żyć, nie mają szansy na leczenie, gdyż brak im pieniędzy. Chcemy pomóc chorej Klaudii, która mimo choroby jest pogodną nastolatką - mówi ks. Adrian Jakubiak, wikariusz parafii w Szydłówku.

Marsz przejdzie głównymi ulicami Szydłowca. Po nim na rynku wystąpią lokalni artyści i zespoły Cassino, Champion i Jagoda. Będzie loteria fantowa, z Radomia przyjadą Harleyowcy. Swój udział potwierdzili piłkarze Radomiaka, piłkarze futbolu amerykańskiego oraz Ewa Błaszczyk, aktorka i przewodnicząca fundacji Budzik.

Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie, rehabilitację i ułatwienie codziennego funkcjonowania Klaudii Kozieł. - Od urodzenia jest sparaliżowana od pasa w dół, ma przepuklinę mózgowo-rdzeniową. Warunki, w jakich żyje, nie pozwalają jej na normalne funkcjonowanie. Klaudia ma 16 lat, a jeszcze nie była rehabilitowana, chcemy jej to umożliwić. Jej rodzice są bardzo otwarci, ale nigdy nie prosili o pomoc, bo - jak mi powiedzieli - może ktoś jest bardziej potrzebujący niż oni. I to mnie bardzo dotknęło. Pomyślałem, że trzeba coś zrobić. W organizację włączyła się Ewa Świercz, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, i cały zespół. Klaudia jest uczennicą tej placówki. Chcemy razem zrobić coś dobrego dla tej dziewczyny - mówi ks. Jakubiak.

Organizatorem marszu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Szydłówka i ZS im. Jana Pawła II.

Chcą pomóc chorej Klaudii  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama