Nowy numer 25/2018 Archiwum

Radom razy dwa

Będą dwie radomskie premiery tego filmu. Pierwsza odbędzie się 25 kwietnia (poniedziałek) w kinie Helios o 18.00. Druga już następnego dnia - 26 kwietnia o 12.00 w kinie Elektrownia.

Dobiegła końca realizacja produkcji filmowej, która ma promować kontakty Polonii amerykańskiej z Polską i Polski z Polonią w USA.

Telewizja Radom jest producentem filmu, który opowiada o dwóch miastach bliźniaczych w nazwie - Radom w Polsce i Radom w stanie Illinois w USA.

Jest to opowieść o kulturze, obyczajach oraz tradycji tych miast, ich historii, życiu mieszkańców, ich pasjach, ale i problemach.

Obraz ten składa się z dwóch części - amerykańskiej i polskiej. W pierwszej poznajemy historię i współczesność Radomia w stanie Illinois w USA, w drugiej - Radomia w Polsce.

W filmie bierze udział młodzież z liceum im Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz jedna osoba z PG nr 13 w Radomiu.

Radomskie premiery tego filmu będą dwie. Pierwsza odbędzie się 25 kwietnia (poniedziałek) w kinie Helios o 18.00. Druga, już następnego dnia - 26 kwietnia (wtorek) o 12.00 w kinie Elektrownia.

- Film jak ognia unika piętna „miasta z wyrokiem” w przypadku Radomia w Polsce - podkreśla Piotr Kołodziejczyk, scenarzysta i reżyser, właściciel Telewizji Radom.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma